Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Gökova Orman Fidanlığına ziyaret eden Muğla Valisi Orhan Tavlı, fidan üretim işlerinde çalışan kadın işçilerle sohbet etti ve adaçayı tohumlarını toprakla buluşturdu.

Vali Orhan Tavlı’nın Gökova Fidanlığı ziyaretinde Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Tarım Orman İl Müdürü Barış Saylak, Fidanlık Müdürü Osman Oduncu ve Gökova Orman Fidanlığı Şefi Fatma Öz katıldı.

Vali Orhan Tavlı, Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Fidanlık Müdürü Osman Oduncu ve Fidanlık Şefi Fatma Öz’den faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Orhan Tavlı, ilk olarak yeni oluşturulan Gökova Fidanpark alanını gezdi. Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak yeni oluşturulan fidan teşhir alanları ve Gökova Fidanpark ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra fidanlığın adaçayı, kekik ve lavanta üretim noktalarına ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, fidan üretim işlerinde çalışan kadın işçilerle sohbet etti ve adaçayı tohumlarını toprakla buluşturdu.

Kekik fidanı ve lavanta üretim noktalarını yakından inceleyen Vali Orhan Tavlı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Gökova Orman fidanlığında hem orman ağaçlandırma hem de tarım amaçlı fidan üretildiğini belirterek, “Gökova Orman Fidanlığımız Muğla Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı faaliyet gösteriyor. 61 hektar (610 dekar) alanda fidan üretimi gerçekleştiriliyor. 250 farklı türde yılda yaklaşık 6 milyon fidan üretiliyor. Burada yakın zamanda Gökova Fidan Park adıyla ziyaretçilerin fidanları daha rahat görebilecekleri ve alabilecekleri alanlar oluşturuldu. Bu alanı da görüp inceleme fırsatımız oldu” dedi.

Vali Orhan Tavlı, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde Muğla ve ilçelerinde binlerce fidanı toprakla buluşturacaklarını söyledi.