Etkinlik, EKMUD Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Cüneyt Karakuş’un da katılımlarıyla, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı uyardı: “Yaz aylarında artan polen, toz, nem ve hava değişikliği sinüziti de arttırıyor” Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı uyardı: “Yaz aylarında artan polen, toz, nem ve hava değişikliği sinüziti de arttırıyor”

Akademi, HIV/AIDS ile ilgili güncel bilgilerin paylaşılması, tedavi yöntemlerinin görüşülmesi ve sağlık profesyonellerinin eğitimine katkıda bulunmayı amaçladı. Katılımcılar, alanında uzman konuşmacılarla bilgi alışverişinde bulunma fırsatı buldu ve enfeksiyon hastalıkları konusundaki en son gelişmeleri tartıştı.

Prof. Dr. Turhan Togan, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, HIV/AIDS ile mücadelenin önemine vurgu yaparak, akademinin bu alandaki bilgi birikimini artırmada önemli bir rol oynadığını belirtti. Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu ve Prof. Dr. Süleyman Cüneyt Karakuş da konuşmalarında, HIV/AIDS konusunda farkındalık oluşturmanın ve güncel tedavi yöntemlerini paylaşmanın önemini dile getirdi.

Editör: Hasan Telli