BAHATTİN GÜMÜŞ’TEN AÇIKLAMA

BAHATTİN GÜMÜŞ’TEN AÇIKLAMA

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, belediye hizmetleri hakkında kamuoyunda yanıltıcı ve gerçeklerden uzak eleştiriler yapıldığını belirterek, açıklama yaptı.2014 yılından bu yana tam bir koordinasyon ve iş birliği içinde hizmetin en iyisini sunabilmek için canla başla emek verdiklerini ifade eden Başkan Gümüş, Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projelere imza attığını söyledi.Başkan Gümüş, açıklamasında şunları söyledi:“Son...

A+A-

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, belediye hizmetleri hakkında kamuoyunda yanıltıcı ve gerçeklerden uzak eleştiriler yapıldığını belirterek, açıklama yaptı.

2014 yılından bu yana tam bir koordinasyon ve iş birliği içinde hizmetin en iyisini sunabilmek için canla başla emek verdiklerini ifade eden Başkan Gümüş, Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projelere imza attığını söyledi.

Başkan Gümüş, açıklamasında şunları söyledi:

Son günlerde Muğla Büyükşehir Belediyemizin özellikle Menteşe İlçemizde gerçekleştirmiş olduğu faaliyet ve hizmetlerle ilgili olarak kamuoyunu yanıltıcı ve gerçeklerden uzak açıklamalar yapılmaktadır. Bu konuda Muğla Büyükşehir Belediyesine yapılan eleştiriler, merkez ilçe belediyesi olarak bizleri de kapsamaktadır. Menteşe Belediye Başkanı olarak ben ve ekibim, Muğla Büyükşehir Belediyemizle 2014 yılından bu yana tam bir koordinasyon ve işbirliği içerisinde çalıştık; ilçe halkımıza hizmetin en iyisini sunabilmek için canla başla emek verdik, vermeye de devam edeceğiz.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ ÖRNEK PROJELERE İMZA ATTI”

Menteşe’nin hak ettiği belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını söyleyen Gümüş, “Muğla Büyükşehir Belediyemiz, kuruluşundan bu yana ilçemizin başta altyapı çalışmaları olmak üzere yol, ulaşım ve sosyal belediyecilik faaliyetleri ile her alanda örnek projelere imza atmış ve Menteşemizin tarihi kent dokusunu da koruyacak şekilde ilçemizi hak ettiği belediyecilik anlayışı ile buluşturmuştur. İlçemizde Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında olan yollarda altyapı ve üstyapı çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak kentimizin yol ve kavşaklarda araba yığınlarına kurban edilmesinin önüne geçmiştir. Aynı şekilde Menteşe Belediyemiz de gerek kent merkezinde gerekse kırsal mahallelerde yol çalışmalarına gece gündüz devam etmektedir” dedi.

“TÜRKAN SAYLAN ÇAĞDAŞ YAŞAM MERKEZİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLAN BİR TESİSTİR”

Başkan Gümüş, Yollar konusunda haksız eleştirilerde bulunanlar, özellikle yaz döneminde turistlerin kentimize gelmesiyle sıkışan ve merkezi yönetimin sorumluluğunda olan Denizli ve Aydın bağlantı yolları üzerindeki akıllı kavşaklar konusunda tek bir cümle bile söyleyememektedir. Mesnetsiz açıklamadaki konulardan birisi de Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’dir. Bu tesis kuruluş amacını modernlikten alan, gerek mimarisi gerekse içeriğiyle Türkiye’ye örnek olan bir tesistir. Bu modern tesis Muğla’nın özenle koruduğu yaşam tarzını ortaya koyması açısından da önemli bir yapıttır” ifadelerini kullandı.

“KENT MEYDANI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE TÖRENLE HİZMETE GİRECEK”

Başkan Gümüş, son olarak şunları söyledi: “Açıklamada bir diğer vurgu yapılan konu ise kent meydanıdır. Hukuki ve dönemsel olarak birçok zorluğun yaşandığı kent meydanı projesinde sona gelinmiş, önümüzdeki günlerde bu meydan düzenlenen törenle halkımızın hizmetine girecektir. Menteşe Belediye Başkanı olarak, Muğla Büyükşehir belediyemize yapılan bu haksız eleştirilerin sahiplerini biraz daha gerçekçi olmaya ve hem Büyükşehir hem de Menteşe Belediyelerinin yaptıkları hizmetleri daha yakından takip etmeye, kendilerini Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezini ziyarete ve şimdiden kent meydanı açılış törenine davet ediyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.