Başkan Demirel: "Özdağ, Milliyetçi Ülkücü hareket tarafından popülerlik kazanmaya çalışıyor"

Başkan Demirel: "Özdağ, Milliyetçi Ülkücü hareket tarafından popülerlik kazanmaya çalışıyor"

Neval Çolak ArslanÜlkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın kendisine yapılan saldırının Ülkü Ocakları tarafından yapıldığını dile getirmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i tarafı olmadığı saldırılarla ilişkilendirmeye ve yargılamaya cüret etmek terörizmin lügatinden beslenenlerin harcıdır" dedi.Başkan Demirel, yapılan saldırının Ülkü...

A+A-

Neval Çolak Arslan

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın kendisine yapılan saldırının Ülkü Ocakları tarafından yapıldığını dile getirmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i tarafı olmadığı saldırılarla ilişkilendirmeye ve yargılamaya cüret etmek terörizmin lügatinden beslenenlerin harcıdır" dedi.

Başkan Demirel, yapılan saldırının Ülkü Ocakları tarafından yapıldığını dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'ın, Milliyetçi Ülkücü hareket tarafından popülerlik kazanmaya çalıştığını ifade etti.

Özdağ'ın Ülkü Ocaklarının içinden yetiştiğini söyleyerek, duygu sömürüsü yapmaya devam ettiğinin altını çizen Başkan Demirel, "Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i tarafı olmadığı saldırılarla ilişkilendirmeye ve yargılamaya cürret etmek terörizmin lügatinden beslenenlerin harcıdır. Özdağ'ın Ülkücü Harekete dair unuttuğu bir şey vardır. Ülkü Ocakları Sokağı bilir, hasmı bilir, haini bilir, tuzak ve tertipleri bilir ve tanır ama kalleşlik yapmaz. Omurgasızlar topluluğunun halkaları Davutoğlu ve Özdağ Ülkü Ocakları’nı itham ettikleri söylemlerden vazgeçmelidirler. Serok Ahmet ve avenelerinin Ülkücüler üzerinden popülerlik çalışmasına müsaade edilmeyecektir" dedi.

"ÜLKÜCÜLER NEZDİNDE ALGI OLUŞTURMASI DOĞRU DEĞİLDİR"

"Süreci yandaş yürüten, geleceksizlerin ekmeğine yağ çalan Cumhuriyetin savcısı Alparslan Tufan’ın soruşturmada Ülkücüler nezdinde algı oluşturması doğru değildir" diyen Başkan Demirel, "Alparslan Tufan neyin peşindedir? Savcı talimatı devletten alır. Alparslan Tufan neyi amaçlamaktadır? Savcı Tufan’a bizim öncelikli tavsiyemiz hukuka riayet etmesi, devamında da elâleme erkeklik göstereceğim diye boğulacağı su da kulaç atmamasıdır. Alparslan Tufan’ın görevi Fetö sevdalısı, kobani aşığı Serok Ahmet’in iftiralarıyla soruşturma yürütmek değildir.

Savcılar devlet adına hareket ederler, eğer savcı Tufan’ın yüreği yetiyorsa hendek operasyonlarındaki şehitlerimizin vebalini taşıyan Serok Ahmet hakkında da soruşturma başlatsın ve bilinsin ki Ülkü Ocakları üzerinden kimseye prim yaptırmayız. Ülkü Ocakları; Türk Milletinin ve Türkiye’nin sigortasıdır. Türk Milliyetçiliğini savunan seçkin gençlerin oluşturduğu bir teşkilattır. Allah için, Millet için, Devlet için kanlarını akıtan, can verenlerin Ocağıdır. Ülkü Ocaklarını suçlamak kimsenin haddine değildir" diye konuştu.

Bu haber toplam 398 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.