Başkan Gürün;  “Atatürk Türkiye’dir”

Başkan Gürün; “Atatürk Türkiye’dir”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82.yılı nedeni ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yazılı bir anma mesajı paylaşımında bulundu.Anma mesajı içeriğinde Başkan Gürün, “Dünyanın saygı, Türk Milleti’nin varlığıyla onur duyduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, devrimleri ile dünümüzü, bugünümüzü ve geleceğimizi aydınlattı.” şeklinde görüş...

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82.yılı nedeni ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yazılı bir anma mesajı paylaşımında bulundu.

Anma mesajı içeriğinde Başkan Gürün, “Dünyanın saygı, Türk Milleti’nin varlığıyla onur duyduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, devrimleri ile dünümüzü, bugünümüzü ve geleceğimizi aydınlattı.” şeklinde görüş belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün aramızdan ayrılışının 82.yılında Atatürk’ü büyük bir özlem, saygı ile andıklarını ve her zamankinden fazla aradıklarını aktardığı anma mesajında;

MUSTAFA KEMAL SİZSİNİZ!

“57 yıllık ömrünü ülkesi ve vatanına adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!" sözleri ile belki de yaşamını özetlemiştir.” alıntılarına yer verdi.

Gürün, yazılı gönderdiği mesajını, “Türk Milleti’nin her bir ferdinin fikri, vicdanı, irfanı hür, aydın ve savaşçı birer Mustafa Kemal olarak devrimlerini yaşatacağını bilen ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Aramızdan ayrılışının 82.yılında dünyanın saygı, Türk Milleti’nin varlığıyla onur duyduğu büyük önderimiz Atatürk’ü büyük bir özlem ve minnetle anıyorum. Atatürk fikirleri ve devrimleri ile bu topraklarda ilelebet yaşayacak ve yolumuzu aydınlatmaya devam edecek.” şeklindeki anlatımı ile sonlandırdı.

Bu haber toplam 232 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.