Ortaca Belediyesi sosyal medya hesabından, Başkan Evren Tezcan ve meclis üyeleri hakkında bazı konularda ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yapıldı.

Nilüfer'de bu evden tonlarca çöp çıktı Nilüfer'de bu evden tonlarca çöp çıktı

Ortaca Belediye Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Sevgili Ortacalıhemşerilerimiz, tüm paydaşlarımızla yönettiğimiz ilçemizin tüm alınan kararlarında öncelikle Ortaca’nın menfaatlerini gözetmeyi ilke edinerek yola çıktık. Bu ilkemizden de taviz vermeden yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Bazı basın ve sosyal medya mecralarında “Ortaca Belediye Başkanı Evren Tezcan ve ekibinin, Ortaca’nın en değerli alanını Muğla Büyükşehir Belediyesine şartsız, koşulsuz, projesiz ve plansız tahsisi gibi yapılan maksatlı haberlerin, doğruyu yansıtmadığı gerekçesi ile kıymetli hemşerilerimizindoğru bilgilendirilmesi elzem hale gelmiştir“denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar aldığımız tüm kararlarda şartsız, koşulsuz, plansız ve projesiz hiçbir karar almadık. Bu konuda da doğru adımları Ortaca’nın menfaatleri doğrultusunda almaya kararlıyız. Dahasüreç devam ederken yangından mal kaçırır gibi yapılan bu haberleri maksatlı ve iyi niyetten yoksun buluyoruz. Zira ilgili konu ile ilgili Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras ile bugün karşılıklı görüşmeler esnasında yapılan bu haberlerin kime ve neye hizmet ettiği halkımızın malumudur. Tıpkı bizim gibi Ortaca’nın menfaatlerini önceleyen ve önemseyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras ve Ortaca Belediye Başkanımız Sayın Evren Tezcan ile ekibi arasında yapılan görüşmeler son derece olumlu geçmiştir. Ortaca’nın menfaatleri neyi gerektiriyorsa bu doğrultuda hareket edeceğimiz konusunda halkımız müsterih olsun.”

Editör: Haber Merkezi