SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi Bocce Takımı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 yılı Bocce Liginde 40 takımın yer aldığı Antalya finallerinde Türkiye 3. sü oldu.

Sinem Karakaya

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 yılı Bocce Liginde 40 takımın yer aldığı Antalya Finallerinde Türkiye 3. sü olan SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi Bocce Takımı Bocce sporuna hızlı dönüş yaptı.

HEDEF TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Huzurevi sakinleri günlük yaşam aktiviteleri içinde ayrı bir yere sahip olan Bocce sporu Fethiye Huzurevi sakinlerinin vazgeçilmezi oldu. Huzurevi Bocce Takımımızın hedefi Bocce Liginde Türkiye 1.si olmak.

Pandemi nedeniyle karantina altında bulunan yaşlıların duygusal refah düzeyini arttırmak, aktif yaşlanmalarına katkı sağlamak ve yaşlıları sportif faaliyetlere teşvik etmek amacıyla antrenmanlar haftada 6 güne çıkarılmış olup, Huzurevi Müdürlüğüne ait Bocce sahasında devam etmekte olan çalışmalara şu an 14 yaşlı devam ediyor.