Fethiye İlçesi FaralyaMahallesi için plan, askı süreci tamamlanan ve vatandaşların itirazlarını değerlendirmek amacıyla düzenlenen bu toplantıya Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı, İmar ve Şehircilik Şube Müdürleri, Faralya Mahallesi Muhtarı ve mahalle sakinleri katıldı.

Muğla'da deniz otobüsü seferlerinde yeni tarife Muğla'da deniz otobüsü seferlerinde yeni tarife

Toplantıda, Uzunyurt (Faralya) Mahallesi için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planıyla ilgili detaylı bilgi sunuldu ve vatandaşların talepleri ve şikayetleri dinlenerek cevaplandırıldı. Faralya Muhtarı Hasan Karaburun, toplantıya ilişkin olarak şunları belirtti: "Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyemiz, bizleri dinlemek ve yardımcı olmak için bu toplantıyı düzenlediler. Mahallemiz için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı askıya çıktı ve vatandaşlar olarak itirazlarımızı ilettik. Belediye başkanları, başkan yardımcıları ve planlama müdürleri, tüm vatandaşlarımızı dinleyerek aydınlatıcı bilgiler verdiler. İtirazlarımızın değerlendirileceği ve sonrasında bilgilendirme yapılacağı söylendi. Bu toplantıdan memnun kaldık ve verimli geçtiğine inanıyorum."

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı ve Şehir Plancısı Güzide Özkaya ise Faralya Mahallesi için yapılan nazım imar planıyla ilgili olarak, vatandaşları bilgilendirme ve konuyla ilgili bilgi eksikliklerini giderme amacıyla Büyükşehir ve ilçe belediyesi olarak toplantı düzenlediklerini belirterek, toplantının oldukça yararlı geçtiğini vurguladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Onur Demirtaş ise Büyükşehir Meclisi tarafından onaylanan Faralya Mahallesi nazım imar planına yapılan itirazları yerinde incelemek ve vatandaşları dinlemek amacıyla bu toplantının düzenlendiğini ifade etti. Demirtaş, gelecekte de plan çalışmaları sonrası benzer toplantıların düzenleneceğini ve kamuoyuyla istişare ve görüş alışverişi sürecinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Editör: Haber Merkezi