Büyükşehir’den 28 öğrenciye tablet desteği

Büyükşehir’den 28 öğrenciye tablet desteği

Muğla Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitime destek için tablet talebinde bulunan öğrencilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde tablet dağıtımı yaptı. Öğrencilere tablet desteğinin devam edeceğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yaptığı konuşmada örgün eğitime dikkat çekti.Sinem KarakayaUzaktan eğitime destek için tablet talebinde bulunan 28 öğrenciye Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Gazi...

A+A-

Muğla Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitime destek için tablet talebinde bulunan öğrencilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde tablet dağıtımı yaptı. Öğrencilere tablet desteğinin devam edeceğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yaptığı konuşmada örgün eğitime dikkat çekti.

Sinem Karakaya

Uzaktan eğitime destek için tablet talebinde bulunan 28 öğrenciye Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle tablet desteği verildi.

Programa Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Büyükşehir Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Meclis üyeleri ve veliler ile öğrenciler katıldı.

Uzaktan eğitime destek için tablet desteğinde bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek,  öğrenciler adına Tülin Bozyer ve veliler adına konuşan Veli Nuri Elatı, “Eğitimi yarıda bırakmadığınız için çok teşekkür ederiz” dedi.

“ESAS OLAN YÜZ YÜZE EĞİTİM”

Yaptığı konuşmada öğrencilere tablet desteğinde bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek,  örgün eğitime vurgu yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Tabletle evden eğitim sistemi Mili Eğitim Bakanlığı tarafından programa konuldu ama alt yapı olarak bütün aileleri tablet veya internet erişimi olmadığı içinde birtakım aksaklıklar yaşanıyor. Bu aksaklıklarla ilgili eksik olan ve ihtiyaç duyan ailelere talepleri doğrultusunda talep edenlerin evlerinde incelemeler yapılarak, durumlarına bakarak, en kısa zamanda ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışıyoruz. Bundan da çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Esas olan eğitim bu değil. Uzaktan eğitim, olağanüstü halin getirdiği bir tedbir ve yöntem. Esas olan yüz yüze eğitim. Eğitimde okulda çocukların birbiriyle tanışması, sosyalleşmesi ve onların toplumun değerleri açısında bir araya gelmeleri gerekir. Eğitim okulda yüz yüze eğitimle örgün olarak gerçekleşir.  Çocuklarımızın 1 yıl eğitimden geri kalması demek ülkenin gelecekteki 10 yıllarına mal olacak büyük bir eksiklik demek. Gönlümüz yüz yüze eğitimin olmasında yana. Bütün tedbirleri almak kaydıyla eğitim devam etmesi gerekir ama şartlar bizi bu duruma getirdi. Eğitimde eksikliği olan, derse interneti ve tableti olmadığı için katılamayan varsa bu şartlarda bizim onlara katkı yapmamız lazım. Bize müracaat edenlerin hepsi yerinde kontrol ediliyor. Gerçekten ihtiyaç varsa onlara destekle bulunuyoruz. Daha öncede tablet desteğimiz olmuştu, bugünde 28 kişiye veriyoruz. İncelemelerimiz devam ediyor. Tablet desteğinde bulunmaya devam edeceğiz. Eğitimlere okul kadar olmasa da tablet teğmin etmekle vesile olduysak bizim için çok büyük bir mutluluk. Umarım geleceğin doktorları, öğretmenleri olursunuz. Geleceğin teminatı siz çocuklarsınız. Tabletleriniz hayırlı olsun” dedi.”

“BÜYÜKŞEHİR, TABLET DAĞITARAK ÇOCUKLARIMIZIN YANINDA OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

“Büyükşehir, tablet dağıtarak çocuklarımızın yanında olduğunu gösterdi” diyen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Pandemi nedeniyle ne yazık ki çocuklarmış geçen yıl ikinci dönemden itibaren eğitime istedikleri gibi elde edemediler.  Eğitimlerine online da olsa devam etmeleri çok önemli. Okula gidemediler ama internet nedeniyle eğitimi erişim noktasında sıkıntı yaşayanlar çocuklarımız oldu.   Biz Menteşe Belediyesi olarak elimizden geldikçe bu noktada çocuklarımızın yanlarında olmayı özen gösteriyoruz.  Büyükşehir’imizde bugün tablet dağıtarak çocuklarımız yanında olduğunu gösterdi. Çocuklar bizlerin geleceği. Tabletlerinizi iyi günde kullanın” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Büyükşehir Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Meclis üyeleri tarafından ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tabletler takdim edildi.

Program, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bu haber toplam 284 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.