Çiçek: “Muğla’da hayat eve sığmıyor”

Çiçek: “Muğla’da hayat eve sığmıyor”

Ülke genelinde ve Muğla’da coronavirüs vakalarının yeniden artış göstermesi nedeniyle Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, basın açıklaması yaparak “Muğla’da hayat eve sığmıyor” dedi.Sinem KarakayaSağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, ülke genelinde ve Muğla’da coronavirüs vakalarının yeniden artış göstermesi nedeniyle basın açıklaması yaptı. Çiçek, Coronavirüse yakalanan sağlık çalışanlarının sayısının...

A+A-

Ülke genelinde ve Muğla’da coronavirüs vakalarının yeniden artış göstermesi nedeniyle Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, basın açıklaması yaparak “Muğla’da hayat eve sığmıyor” dedi.

Sinem Karakaya

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, ülke genelinde ve Muğla’da coronavirüs vakalarının yeniden artış göstermesi nedeniyle basın açıklaması yaptı. Çiçek, Coronavirüse yakalanan sağlık çalışanlarının sayısının arttığını belirterek, “Muğla’da hayat eve sığmıyor” dedi.

“NİSAN AYINDA TEDBİRLER ACİLEN TEKRAR HAYATA GEÇİRİLMELİ”

Sağlık Bakanlığı ve İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Nisan ayında sağlık kuruluşlarında uygulanan tedbirlerin acilen tekrar hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, “Son günlerde ülkemizde ve Muğla’mızda Covid-19 vakalarında artış olduğu görülmekte ve bilinmektedir. Maalesef hastanelerin pandemi yokmuş gibi hizmet vermeye ve vatandaşlarımızın en kalabalık kapalı alan olan hastanelerden acil gereksinimleri olmamasına rağmen hizmet almaya devam etmesi hastalığın yayılımını arttırmakta ve sağlık çalışanlarının yüküne yük katmaktadır. Bu yükle birlikte Covid-19 virüsüne yakalanan sağlık çalışanı sayısı da maalesef gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu süreçte sağlık çalışanlarına daha çok ihtiyaç duyulacağı unutulmamalı,  özellikle pandemi hastanesi olarak kabul edilen hastanelerde acil olmayan elektif cerrahi işlemlerin ertelenmesi, poliklinik işlemlerinin kısıtlanması, çok zorunda olmadıkça refakatçi kabul edilmemesi gibi tedbirler ivedilikle devreye sokulmalıdır. Bu dönemde sağlık kuruluşlarındaki yoğunluğun en aza indirilmesi ve sağlık personelimiz üzerindeki yükün azaltılması için Sağlık Bakanlığı ve İl Hıfzıssıhha kurulu Nisan ayında sağlık kuruluşlarında uygulanan tedbirleri acilen tekrar hayata geçirmelidir” dedi.

Bu haber toplam 231 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.