Cihat Özgen , 'Muğla da çok şey değiştireceğiz'

Cihat Özgen , 'Muğla da çok şey değiştireceğiz'

-Sizi tanıyabilir miyiz?Adım Cihat Özgen. F&C Garage olarak Faruk Körçoban’la ortak olarak yola çıktık. Yıkama işinin de dışına kapsamlı bir şekilde çıkmayı planlıyoruz. Sadece yıkama olarak değil de biraz daha profesyonelce uygulama işlemlerini düşünüyoruz. Yaptığımız işlemler pasta cila, seramik, göçük tamiri gibi temizlik dallarına da bakıyoruz. Bunların eğitimini vermek için İstanbul’dan eğitmenler geliyor, sponsor firmalarımız...

A+A-

-Sizi tanıyabilir miyiz?
Adım Cihat Özgen. F&C Garage olarak Faruk Körçoban’la ortak olarak yola çıktık. Yıkama işinin de dışına kapsamlı bir şekilde çıkmayı planlıyoruz. Sadece yıkama olarak değil de biraz daha profesyonelce uygulama işlemlerini düşünüyoruz. Yaptığımız işlemler pasta cila, seramik, göçük tamiri gibi temizlik dallarına da bakıyoruz. Bunların eğitimini vermek için İstanbul’dan eğitmenler geliyor, sponsor firmalarımız var. Yakın zamanda Otovınn bayisine üye olduk. Müşterilerimiz bu Otovınn hizmetinden faydalanabilir. Özellikle de operatör hat kullananlar, bazı süpermarketten alışveriş yapanlar bizden yıkama, dezenfekte, seramik, pasta cila ve ozon temizliği gibi çeşitli hizmetlerden ücretsiz faydalanabilirler.
-Bu işle kaç yıldır uğraşıyorsunuz?
Burayı açalı 1 buçuk yıl oldu. Ortağım Faruk Körçoban’ın 6-7 yıllık bir tecrübesi var. Sektörde yeni olsakta  bu alanda düşüncelerimiz çok farklı. Dışarıdan bakınca yıkama çok basit bir iş gibi geliyor ama öyle değil, çok önemli ve ince detayları, özen gösterilmesi gereken noktaları var. Farklı çevrelerde bulunarak kendimizi geliştiriyoruz. Şehir dışına gidiyoruz sadece Muğla içinde yıkamayı yapıpta “arabayı temizledik, paramızı alalım ne olursa olsun” gibi bir düşüncemiz yok. Çok farklı işlemlerimiz olacak ama tabii zamanla gerçekleşecek işler bunlar. Kendimizi zamanla geliştireceğiz. Açıldığımız ilk zamanlarla şuan ki zamanın arasında dağlar kadar fark var çünkü farklı uygulamalar gördükçe ufkumuz genişliyor. Farklı uygulamaları gördükçe “niye biz de yapmayalım? Niye Muğla’da olmasın bu?” gibi düşünceler oluşuyor kafamızda. Muğla’da herkes yıkamacı dükkânı açabilir ama yıkamacılık bu değildir. Diğer şehirlerde uygulamacılar devamlı gelişim halindeler ama Muğla’da bunun açığı çok fazla. Muğla’daki bu açıklığı da umarım biz gidereceğiz, gidermeye çalışacağız. Bununla ilgili eğitimler alıyoruz, görüşmeler yapıyoruz. İnşallah daha farklı ve güzel uygulamalarımız olacak detay ve konfor konusunda.
-Bu işte karşılaştığınız zorluklar nelerdir?
Belli bir arkadaş potansiyeline sahip olmamıza rağmen ilk açtığımızda gerçekten zorlandık. Çünkü Muğla’da inanılmaz derecede oto yıkamacı var. Fakat gün geçtikçe, iyi firmalarla çalıştıkça, kaliteli ilaçlar kullandıkça yani kalite arttıkça müşteri sayımızda da artış oldu. Kaliteyi arttırmak müşteriyi çekmek demek. Çünkü vatandaş kaliteyi seviyor. Şuan işlerimiz çok iyi, müşterilerimiz memnun, etraftan da güzel şeyler duyuyoruz. Şuana kadar olumsuz bir yorum gelmedi ve daha da gelişerek devam edeceğiz.
-Pandeminin size etkileri nasıl oldu?
Aslında pandemi bizim için bir fırsat oldu diyebiliriz. Pandemi döneminde insanlar daha çok uğramaya başladı. Tabii biz de ozon temizliği, dezenfekte gibi uygulamalarla müşteriye en iyi hizmeti vermeye çalıştık. Hiç yıkama yaptırmayan kişiler bile haftada bir de olsa dezenfekte için uğramaya başladılar. Bu dönemde çok yoğun bir şekilde dezenfekte yaptık burada. Yani bizim için iş anlamında iyi geçti diyebilirim.
-Tercih edilme sebebiniz nedir?
Müşteri öncelikle kaliteye bakar, tabi bunun yanında diyalog ve güler yüzlü olmak çok önemli. Buraya hizmet almaya gelmiş gibi değil de sanki bir arkadaşına oturmaya gelmiş gibi hissetmesini istiyoruz. Bu yönden bizi çok seviyorlar. İşin içine kalite de girince vazgeçilmez oluyorsunuz.

Bu haber toplam 759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.