Bu yıl ikincisi düzenlenen Doğayla Yaşam Akademisi, Muğla’nın Marmaris ilçesi Turunç Mahallesi’nde gerçekleştiriliyor ve "Kadın ve Ekoloji" temasıyla düzenlenmiştir. Program kapsamında sürdürülebilirlik konuları farklı disiplinlerin bakış açılarıyla ele alınmakta olup, teorik eğitimler, saha gezileri ve uygulamalı etkinlikler düzenlenmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Başkanlığı’nın katkılarıyla hayat bulan programa, 20 kız üniversite öğrencisi katılmıştır. Başkan Aras, ziyaret sırasında vakıf başkanları Özlem Uzman, Ali Turan ve TED Üniversitesi'nden öğretim üyelerini makamında kabul etmiştir.

Başkan Aras, ziyarette yaptığı açıklamada şunları söylemiştir: “Kadın ve ekoloji temalı eğitim programı, benim de çok önem verdiğim konuları kapsıyor. Öğrencilerimizin farklı üniversitelerden ve farklı bölümlerden oluşturulmuş olması da çok güzel. Kıymetli hocalar eşliğinde düzenlenen bu eğitim çalışmalarının devamlılığını dilerim. Bu tarz çalışmalarda üniversiteler, vakıflar ile işbirliği içerisinde ilerlemekten çok mutluyum. Gelecek yıllarda da benzer çalışmaların devam edeceğine inanıyorum. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığımız yeni kuruldu ama çalışmalarına çok hızlı başladı. Büyükşehir Belediyesi içerisinde oluşabilecek şiddetin önüne geçmek için 'Şiddet Tutum Belgesini' imzaladık. Ben de iki kız babasıyım. Bu yüzden çocuk ve kadın alanı benim için çok özel.”

Muğla'da deniz otobüsü seferlerinde yeni tarife Muğla'da deniz otobüsü seferlerinde yeni tarife

Ziyarette ayrıca eğitim programı hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşılmış ve yeni ortak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Editör: Haber Merkezi