Ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz, işçilerin ve vatandaşların alım gücünü ciddi şekilde düşürdü. İğneden ipliğe yapılan zamlar, işçilerin ekonomik yükünü daha da artırdı. Bu durum karşısında, DİSK Genel İş Muğla 2 Nolu Şube yönetimi, işçilerin ağır ekonomik şartlar altında ezilmemesi için harekete geçti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ile yapılan görüşmeler sonucunda ek protokol süreci başlatıldı.

Bursa'da, uluslararası öğrenciler piknikte buluştu Bursa'da, uluslararası öğrenciler piknikte buluştu

DİSK Genel İş Muğla 2 Nolu Şube Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, "Ağır ekonomik koşullar karşısında işçilerimizin alım gücü düştü. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras ile yapmış olduğumuz görüşme sonucunda, asgari zam gelmediğinden dolayı iyileştirme talebinde bulunduk. Kendisi de olumlu karşıladı ve ek protokol sürecini başlatmış bulunmaktayız. Aynı zamanda mesai saatleri ile ilgili düzenleme ek protokol sürecine dahil edilmiştir." denildi.

Bu gelişme, işçilerin ekonomik şartlarının iyileştirilmesi ve çalışma saatlerinin daha adil bir şekilde düzenlenmesi adına önemli bir adım olarak görülüyor. Ek protokol görüşmelerinin sonuçları, Muğla Büyükşehir Belediyesi işçileri ve aileleri için umut verici bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Editör: Haber Merkezi