Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (MSKÜEAH) yeni Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat Başaran görevine başladı.

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat Başaran, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni görevine başladı.

MURAT BAŞARAN KİMDİR?

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Murat Başaran 1981 Diyarbakır doğumludur. 1998 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladığı Tıp eğitimini 2004 yılında tamamlamıştır. 2006 - 2008 yılları arasında Başkent Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde araştırma görevlisi hekim olarak görev aldı. 2008 ile 2012 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlayıp İç hastalıkları uzmanı oldu. 2012 ile 2016 yılları arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yandal uzmanlığını tamamlayarak Gastroenteroloji uzmanı olmaya hak kazandı. 20016 ile 2020 yılları arasında T.C Sağlık Bakanlığı Siirt Devlet Hastanesinde devlet hizmeti yükümlülüğü görevini yerine getirdi. Uzman Dr. Murat Başaran Türk Gastroenteroloji Derneği üyesidir. Yurtiçi ve yurtdışı dergilerde birçok bilimsel yayını bulunmakta olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. 2020 yılı Ekim ayında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Gastroenteroloji Uzmanı olarak göreve başladı.