Hastanede Ventilatör kullanılmaya başlandı

Hastanede Ventilatör kullanılmaya başlandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yerli Üretim Solunum Cihazı (Ventilatör) kullanılmaya başlandı. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan, “Ventilatör cihazları yaşamsal fonksiyonları destekleyen en önemli cihazlardandır” dedi.Sinem KarakayaMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 adet bağışı yapılan  %100 yerli olarak üretilen Biyovent mekanik solunum cihazı (ventilatör) yoğun...

A+A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yerli Üretim Solunum Cihazı (Ventilatör) kullanılmaya başlandı. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan, “Ventilatör cihazları yaşamsal fonksiyonları destekleyen en önemli cihazlardandır” dedi.

Sinem Karakaya

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 adet bağışı yapılan  %100 yerli olarak üretilen Biyovent mekanik solunum cihazı (ventilatör) yoğun bakım ünitelerinde hastaların hizmetine sunuldu.

“VENTİLATÖR CİHAZLARI YAŞAMSAL FONKSİYONLARI DESTEKLEYEN EN ÖNEMLİ CİHAZLARDANDIR”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın koordinasyonunda, T.C. Sağlık Bakanlığımızın işbirliğiyle Arçelik, Aselsan, Baykar ve Biosys tarafından üretilen ve kurumuza bağışı yapılan 5 adedi bağış olmak üzere ile birlikte toplamda 20 adet solunum cihazı kurumumuza demirbaşına eklenmiştir. %100 yerli mekanik ventilatör (solunum) cihazları yoğun bakım ünitesinde hastalarımızın hizmetinde kullanılmaya başlandı. Yoğun bakımlarda ve anestezi yoğun bakım ünitelerinde çok önemli olan mekanik ventilatör solunum cihazlarına her zaman ihtiyaç duyuluyor. Yerli ve milli üretim olan Biosys (BİYOVENT), solunum cihazların kurumumuzda olması oldukça faydalı bir durumdur. Ventilatör cihazları yaşamsal fonksiyonları destekleyen en önemli cihazlardandır. Hastanın nefes alıp vermesine destek olarak kullanılan cihazlar, bu işlevin yerine getirilemediği durumda solunum işlevini devralabilmektedir. Bağışı yapılan cihazların firma yetkililerince kurulum işlemleri tamamlanarak yoğun bakım ünitelerimizde görevli sağlık personellerimize eğitimleri verilmiş aktif olarak kullanımına başlanmıştır. Yerli ve milli imkânlarla üretilen cihazları kurumumuza 5 adet Biyovent cihazını bağışlayan kurumuna destekleri için çok teşekkür ediyor, çalışma arkadaşlarımıza da işlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

Bu haber toplam 363 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.