Meydana gelen arızanın ana isale su hattında yaşanması, tamirat çalışmalarının yapılabilmesi için 30 km’lik ana su hattının boşaltılması, tamirinin yapılması, tamir edilen bölümün betonlanması ve kuruması, hattın tekrar doldurulması, isale hattı ile birlikte şebekenin dolması ve rejime girmesi işlemleri nedeniyle suyun şebekeden dağıtımı zaman almaktadır.

Bildirimlerimizde 07.07.2024 saat 21.00’de suyun şebekeye verileceği belirtilmiş olmasına rağmen su 20.00’da verilmiş ancak yaz nüfusunun bölgede hesaplanamaz derecede artmasının da etkisiyle alt kotta bulunan abonelerin yoğun tüketimleri sonucu şebeke rejime girememiş ve üst kotlarda bulunan abonelerimize su ulaşamamış, Kıyıkışlacık Mahallesi’nde bulunan abonelerimize ise su verilememiştir.

İş bu süreçte ilk günden beri su alan abonelerimizden önümüzdeki 48 saat boyunca sadece temel ihtiyaç kullanımı yapmalarını, bahçe sulama, depo ve havuz doldurma, araç yıkama vb. su tüketimlerini ertelemelerini önemle rica ederiz. Gereksiz kullanım yaptığı tespit edilen abonelerin sularının dağıtımı geçici olarak durdurulacaktır.

Tüm şebekenin dolması üst kottaki abonelerimizin de su alabilmesi için bu geçici önlem konusunda desteğinizi rica ederiz. Su havzamızda Güllük ve Kıyıkışlacık bölgelerimizi besleyecek yeterli kaynak bulunmakta olup ana isale su hattında arıza meydana gelmediği sürece su kesintisi yaşanmayacaktır.

Önemle belirtmek isteriz ki sosyal medyada “Suyun yetmediği, kaynakların farklı ilçelere satıldığı, arızanın olmadığı/giderilmediği” şeklindeki asılsız iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu hususta şirketimizden ve ilgili idareden bilgi alınmadan asılsız iddialarla halkı kin ve düşmanlığa sevk edici söylemlerde bulunanalar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.

Kesintisiz su hizmetinin sağlanması için tüm ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmekte olup süreçte halkımızın desteğini ve anlayışını rica ederiz.

Saygılarımızla…"

HZR GÜLLÜK SU’DAN SU TASARRUFU AÇIKLAMASI

Milas’a bağlı Güllük Mahallesi’nde yaşanan su kesintileri vatandaşların tepkilerine neden oldu. HZR Güllük Su İşletme Müdürlüğü, yaşanan su kesintileri üzerine vatandaşlara çağrıda bulundu.

HZR Güllük Su İşletme Müdürlüğü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Büyükşehir’den ‘can dostu’ kurtaran itfaiye personeline teşekkür Büyükşehir’den ‘can dostu’ kurtaran itfaiye personeline teşekkür

“Güllük halkımızdan 12. 07. 2024 Cuma gününe kadar su kullanımını en düşük düzeyde tutmalarını, bahçe, sulama, havuz doldurma, araç yıkama ve benzeri tüketimleri bildirilen tarihe kadar yapmamalarını önemle rica ederiz. Tüm halkımıza anlayışı ve desteği için teşekkürlerimizi sunarız.”

Editör: Haber Merkezi