İl Müdürlüğü’nde ilkyardım eğitimi

İl Müdürlüğü’nde ilkyardım eğitimi

İş sağlığı ve güvenliği yasası gereğince Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde görevli bakım personellerine Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ve Muğla 112 personelleri tarafından ilk yardım eğitimi veriliyor. 2 gün sürecek eğitimin sonunda personele sertifika verilecek.Sinem KarakayaMuğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri...

A+A-

İş sağlığı ve güvenliği yasası gereğince Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde görevli bakım personellerine Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ve Muğla 112 personelleri tarafından ilk yardım eğitimi veriliyor. 2 gün sürecek eğitimin sonunda personele sertifika verilecek.

Sinem Karakaya

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde görevli bakım personellerine iş sağlığı ve güvenliği yasası gereğince Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ve Muğla 112 personelleri tarafından ilk yardım eğitimi veriliyor.

Uygulamalı olarak verilen eğitimlerde; temel ilkyardım bilgileri,  çocuklar için ilkyardım, bebekler için ilkyardım, temel ilk yardım desteği (solunum, kalp durması) , göze, kulağa, burna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım,  kırık, çıkık ve burkulmalarda ilkyardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilkyardım, hasta/yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, kanamalarda ilkyardım, yaralanmalarda ilkyardım, temel yaşam desteği, bilinç bozukluklarında ilkyardım hasta taşıma teknikleri işlenecek. 2 gün sürecek eğitimin sonunda personele sertifika verilecek.

İlk yardımın önemine dikkat çeken Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik, “İlk yardım hayatımız için oldukça önemli bir konu. Özellikle bakım elemanlarımızın bu konuyu bilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü kazalar yaşıyoruz, ani tehlikelerle karşılaşıyoruz. Hayatımız açısından da önemli bir konu. Trafik kazalarında çocukların ölümü annelerle birlikte en çok Türklerde yaşanıyor. Panik yaptığımız için karşımızdakini kurtaracakken zarar veriyoruz. Yanlış müdahaleler sonucu insanlar felç kalabiliyor. Bir işi yaparken bilinçli yapmamız gerektiğini, doğru yapmamız gerektiğini öğrenmek için bu eğitimi yapıyoruz. Sadece kurum olarak değil normal hayatımızda da gerekli olacak bilgiler öğreneceğiz. Eğitimlerimiz devam edecek. Bundan sonraki süreçte çocuklarımıza her dokunuşumuzla onların yarın anne-baba olacaklarını, devlet memuru ya da meslek sahibi olacaklarını, bizi temsil edeceklerini düşünerek hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.