Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Nefroloji kliniği bünyesinde T.C Sağlık Bakanlığı tarafından verilen “Hekimler İçin Hemodiyaliz Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Merkezi” olarak 19 Şubat 2024-0 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılan 1.Dönem eğitim programı sona erdi.

İlk kez düzenlenen eğitim programı sonunda yapılan yazılı ve sözlü sınavda, Dr. Tahir Özen ve Dr. Kudret Lütfi Akar başarılı oldu. Sertifikaları Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Huddam ile Başhekim Prof. Dr. Turhan Togan tarafından verildi.

Yüksek sıcaklıklar neden sinirlendirir? Yüksek sıcaklıklar neden sinirlendirir?

Hemodiyaliz eğitim programı her yıl iki kez olmak üzere düzenlenmeye devam edecek olup Hemodiyaliz ünitesi ve merkezlerinde çalışmak isteyen hekimlerin eğitim için başvuruları Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kabul edilecektir.

Programın kapanışında, Başhekim Yardımcıları, Nefroloji BD'ndan Doç. Dr. Alper Alp, Dr. Öğrektim Üyesi Dilek Gibyeli Genek, Dr. Okşan Uyar, hemodiyaliz merkezi sorumlusu Yusuf Çağlar Çankaya ve hemodiyaliz çalışanlarının katılımlarıyla günün anısına pasta kesildi.

Editör: Haber Merkezi