Sinem Karakaya

Muğla İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Kavaklıdere İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucu, C.O. ve F.K. isimli şahısların Aydın’dan Muğla’nın  Kavaklıdere İlçesine 8 adet kurusıkı tabanca getirerek Kavaklıdere’de ikamet eden O.C. ve A.K. isimli şahıslara yivli namlu yapmak için teslim ettikleri ve 04.01.2021 günü tabancaları teslim almak için gelecekleri bilgisinin alındı.

Daha sonra C.O. ve F.K. isimli şahıslar ekipler tarafından takibe alınarak, tabancaları teslim almak için Kavaklıdere’nin Çavdır Mahallesine geldikleri sırada suçüstü olarak yakalandı.

Şüphelilere ait ikametlerde ve araçlarında yapılan aramada; 2 adet yivli namlu monte edilmiş kurusıkı tabanca, 4 adet namlusunun kapalı kısmı kesilmiş kurusıkı tabanca, 3 adet kurusıkı tabanca, 4 adet monte etmek üzere hazırlanmış yivli namlu, 14 adet 7,65 mm. tabanca fişeği, 33 parça namlu yapma/açmada kullanıldığı değerlendirilen muhtelif malzeme, 4 adet kesilmiş kapalı kurusıkı namlusu parçası, 2 adet kesilmiş kurusıkı namlusu parçası, 4 adet ruhsatsız av tüfeği, 26 adet av tüfeği fişeği, 1 adet dedektör, 25 adet kurusıkı tabanca fişeği, 15 adet bilyeli kurusıkı fişeği, 2 kutu seri numarası baskısı için kullanılan çelik harf ve numaratör ele geçirildi.

Olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alınmış olup, şüphelilerden F.K.’nın 6136 S.K.M. suçundan arandığı tespit edilerek, haklarında adli işlemler başlatıldı.