ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’ndeki temsilcimiz Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Kulübü’nün yöneticileri Fethiye İlçe Emniyet Müdürüİsmail Ayhan’a makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Kulüp Başkanı İzzet Durak başkanlığındaki yöneticiler Kulübün ve Basketbol Süper Ligi’nin son durumu hakkında Emniyet Müdürüİsmail Ayhan’a bilgi verdiler.

Emniyet Müdürü İsmail Ayhan  İyi bir basketbol seyircisi olmasına rağmen, mesaisinin yoğunluğu ve pandemi önlemleri nedeniyle bu sezon henüz basketbol maçlarına gidemediğini, fakat takımdaki gelişmeleri basın aracılığıyla yakından takip ettiğini belirtti.

İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan  İlçenin ortak değerleri arasında yer alan Fethiyespor ve Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’unaldığı başarılı sonuçların tüm ilçeyi yakından ilgilendirdiğini, gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmaları için sporun geniş kitlelere yayılması gerektiğini vurguladı. İsmail Ayhan, konuşmasına Fethiye’nin isminin her hafta Galatasaray, Beşiktaş, Efes, Fenerbahçe gibi hepsi birbirinden büyük camialarla anılmasını, Galatasaray ile Beşiktaş’a karşı alınan galibiyetleri çok önemsediğini de ekledi.

Kulüp Başkanı İzzet Durak ise, Normal şartlarda, Fethiye’nin sporda alacağı başarılı sonuçlara bağlı olarak ilçeye her hafta büyük camiaların gelmesinin şehrin ekonomik, sosyal, kültürel hayatına çok şey kazandıracağını, fakat pandemi önlemleri nedeniyle salonlara ve stadlara seyirci alınmaması nedeniyle bu keyfi bu sezon doyasıya yaşayamadıklarını, ligin ilk haftalarında Fethiye’de Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı, Anadolu Efes’i ağırladıklarını, ancak pandemi önlemleri kapsamında boş tribünler önünde oynamak zorunda kalmalarından ötürü büyük üzüntü duyduklarını, ligde kalıcı olmak istediklerini, kalan haftalarda da Kulüp ve takım olarak Fethiye’nin adını en güzel şekilde temsil etmeye devam edeceklerini  belirtti.

Ziyaret sonundaKulüp yöneticileri İsmail Ayhan’a isminin yazılı olduğu forma hediye ederlerken, Emniyet MüdürüAyhan da LH Fethiye Belediyespor’un ligde kendi evinde oynayacağı ilk maç olan Petkim maçına gelmek istediğini söyledi.