BUSE NİL TOKUR- Muğla’da özel kurumların önünde oluşan kuyruklarda maske takmayı ihmal etmeyen vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına ise uymadı. Coronavirüs vakalarının yeniden artış göstermesine rağmen vatandaşlar bunu aldırmayıp iç içe kuyruğa girdiler. 
Coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uzmanlar vatandaşları sosyal mesafe kuralına uymaları ve maske takmaları konusunda uyarmasına rağmen, bazı vatandaşlar maske taksa da sosyal mesafeye uymadı. Uyarılar vatandaşlar tarafından dikkate alınmadı.
Öte yandan sosyal mesafeye uymayan vatandaşlara tepki göstererek ismini vermek istemeyen F. İ, “ Vaka sayıları her gün 2 bini bulurken bu vatandaşların duyarsızlığı yüzünden biz zor durumda kalıyoruz. Yetkililer bas bas bağırıyor sosyal mesafeye dikkat edin diyerek. Kimse bu uyarıları dinlemiyor. Böyle giderse vaka sayıları daha çok artar. Herkesin bu konuda duyarlı ve daha dikkatli olması gerekir. Yetkililer bir an önce bu durumda ilgili bir çözüm bulmalı yoksa bu gamsız vatandaşlar yüzünden sonumuz gelecek” şeklinde konuştu.