Muğla'nın ilk ve tek Organize Sanayi Bölgesi olan Milas Organize Bölgesinin yapımında sona gelindi. Milas ilçe merkezine 2 km. mesafedeki Suçum mevkiinde yapımı süren Milas OSB'de, arazi yapısı nedeniyle yapılan düzenleme çalışmalarının ardından yeni oluşan arazi yapısına uygun yeni parselasyonlar yapıldı. Oluşan 54 sanayi parseli onay için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına gönderilerek onaya sunuldu. Yeni parselasyonunun 10 gün içinde onaylanabileceği belirtilirken onay işleminin ardından parsellerin tapulandırma işlemleri başlatılacak. 54 sanayi parselinin tapularının hazırlanmasından sonra, bu parseller kura ile yapılacak yer seçimiyle OSB üyesi hak sahiplerine dağıtılacak.

Milas OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, sanayi parsellerinin bir ay içinde hak sahiplerine verilebileceğini bildirdi. Reşit Özer, "OSB'nin kurulması planlanan alan meyilli bir arazideydi. Arazinin düzenlenmesiyle birlikte altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra yapı adalarında yeni oluşan duruma uygun olarak yeniden parselasyon yapılması gerekti. Parselasyon işlemleri tamamlandı. Hazırlanan yeni parselasyon dosyası Ankara'ya, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayına sunuldu. Onay işlemlerinin 10 gün içinde tamamlanacağını umuyoruz. Parsellerin onayı geldiğinde her parselin ayrı ayrı tapuları çıkarılacak. Tapuları alınan 54 parsel, kura ile oluşturulacak yer seçimiyle hak sahiplerine dağıtılacak. İlk girişimi 1996 yılında başlatılan Milas OSB'de 24 yıl sonra bu aşamaya gelebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

O zamanki yapısıyla Milas Ticaret Odası tarafından 1996 yılında ilk kuruluş girişimi başlatılan Milas OSB, şehir merkezine 2 km. mesafedeki Suçum mevkiinde, Bodrum - İzmir karayolu kenarında kuruluyor. Genel olarak 1072 dekarlık bir arazi üzerine kurulmakta olan Milas OSB'de 544 dekarlık sanayi parseli alanı, 57,5 dekar yeşil alan, 36 dekar da idari ve sosyal tesis alanı planlandı. 54 sanayi parselinin bulunduğu Milas OSB'de gıda, inşaat, makine, entegre tesis ve sanayi tekstili alanlarında tesisler kurulabilecek.