Milas OSB'de tapular dağıtılacak

Milas OSB'de tapular dağıtılacak

Milas OSB'de tapularını alan hak sahibi sanayiciler bir yıl içinde fabrika projelerini hazırlayıp OSB yönetimine sunacaklar. Projelerin hazırlanmasından sonraki iki yıl içinde de fabrikaların kurulup faaliyete geçmesi gerekiyor. Belirtilen süre içinde tesislerini kuramayanlar haklarını kaybedecekler ve  parsellerin sahiplik hakları OSB yönetimine geri dönecek. Milas OSB'de çalışır duruma gelen fabrika sayısında yüzde 70 doluluğa ulaşıldığında...

A+A-

Milas OSB'de tapularını alan hak sahibi sanayiciler bir yıl içinde fabrika projelerini hazırlayıp OSB yönetimine sunacaklar. Projelerin hazırlanmasından sonraki iki yıl içinde de fabrikaların kurulup faaliyete geçmesi gerekiyor. Belirtilen süre içinde tesislerini kuramayanlar haklarını kaybedecekler ve  parsellerin sahiplik hakları OSB yönetimine geri dönecek. Milas OSB'de çalışır duruma gelen fabrika sayısında yüzde 70 doluluğa ulaşıldığında Muğla ilinde ikinci bir OSB kurulabilmesi mümkün olacak.

 Muğla'nın ilk ve tek OSB'si olacak Milas OSB, 1072 dekarlık bir alan üzerine kuruluyor. 544 dekar sanayi parsel alanı, 57.5 dekar yeşil alan ve 36 dekar idari ve sosyal tesis alanı olacak şekilde planlandı. İlk kuruluş aşamasında alınan ilke karar gereğince çevreyi kirletmeyen fabrikaların kurulabileceği Milas OSB'de gıda, inşaat, makine, entegre tesisi ve sanayi tekstili üzerine fabrikalar yapılabilecek.

Milas OSB Müteşebbis Heyet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas OSB'de 24 yıl sonra nihayet hak sahiplerine sanayi parsellerinin tapularını teslim etme aşamasına gelindiğini belirterek "Uzun ve yorucu bir sürecin sonunda nihayet sanayi parsellerinin tapularını hak sahiplerine teslim etme aşamasına geldik. Yatırımcılarımız da sabırsızlıkla bugünü bekliyordu. Hatta hak sahiplerinin birçoğu hemen inşaata başlayacaklar. Milas OSB, çok önemli bir istihdam alanı olacak. Milas OSB'yi bu aşamaya getirebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Bu haber toplam 212 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.