Sinem Karakaya

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve  Yelda Erol Gökcan, ihalesi tamamlanan Milas Spor Salonu’na  ilişkin açıklama yaptı. Milletvekilleri, “Milas ilçemize 10 milyon TL tutarında, 1.000 kişilik Yeni Spor Salonu yaptırıyoruz” dedi.

Milletvekilleri Demir ve  Gökcan: “Muğlamıza yeni  yatırımlar kazandırmak için Sayın Bakanlarımızla sürekli görüşmeler halindeyiz. İlçelerimizden, teşkilatlarımızdan, başkanlarımızdan, muhtarlarımızdan ve sevgili hemşerilerimizden gelen talepleri değerlendiriyor ve projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bu çerçevede şimdi de Milaslı gençlerimizden gelen talebi hayata geçiriyoruz.  Gençlik ve Spor Bakanlığımızdam 10 Milyon TL ödenek tahsis ettirdik. Spor salonunun ihalesi Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından  yapıldı. İnşallah tesisimiz  2021 yılı içinde tamamlanacak ve açılışını da yine hep birlikte yapacağız”dedi.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve  Yelda Erol Gökcan;  “Milas İlçemizde Sodra Mevkiindeki Hazine’ye ait  26 dönüm arazinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze devrini yaptırdıklarını belirterek, “Milas İlçemize özel proje hazırlattırdık, ihale süreci tamamlandı, yüklenici firmaya 330 gün süre verildi. 2021 yılı sonuna kadar yeni Spor Salonumuz  Milaslı Gençlerimizin ve Sporcularımızın hizmetine girecektir. Milasımız, gençlerimiz ve sporcularımız için hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

1.000 Kişilik Spor Salonunun, 4 Adet Antrenman Salonu, Soyunma Odaları, Toplantı ve Eğitim Salonları ile tam teşekküllü bir tesis olacağını  belirten Demir ve Gökcan; “Tesis, FIBA Onaylı Salon Parkesi ile döşenecek ve Basketbol, Voleybol,  Hentbol Sporları Standartlarına Uygun Salon Ölçülerine sahip olacaktır”  dedi.

Spor salonunun  yapılacağı 26 dönüm arsa üzerine ileride Kapalı Yüzme Havuzu, Tenis Kortları gibi yatırımların da planlandığını ve tesisi  spor kompleksi haline getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Milletvekilleri Demir ve Gökcan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından Milas eski Spor Salonumuz ile ilgili Deprem Projesi hazırlanmakta olduğunu bu salonun  da yenilenerek hizmete sunulacağı müjdesini  verdi.