Ressam Altunkaya’dan Kadını İşleyen Anlamlı Sergi Ressam Altunkaya’dan Kadını İşleyen Anlamlı Sergi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 8. Anabilim Dalında faaliyete girecek olan Ortodonti Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi Ebru Yurdakurban hasta kabulüne başladı.

Muğla’ya hayırlı olmasını dileyen MSKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Aladağ, “Uzman Ortodontist olan Ebru Hanım, artık Fakültemizin doktoru olarakortodonti tedavisi gereksinimi ihtiyacı olan hastalara hizmet verecektir. Çok mutluyuz. Atama işlemleri tamamlanmış, resmi olarak göreve başlamıştır. Bu amaçla ortodonti tedavi sürecinin başlama düşüncesiyle gerekli malzeme hazırlıkları ivedi bir şekilde tamamlandı. Tedavi amacıyla hasta kabulüne başlanmıştır. Bu aşamada hastaların ilk muayeneleri gerçekleştiriliyor. Daha sonra Ortodonti tedaviye başlayabilmek için öncesinde gerekli olan çürük dişlerin tedavisi, cerrahi amaçla uzaklaştırılması gereken kök durumu varsa hazırlanması, ağızın tedaviye hazır olması ön koşuldur. Hastaların bu süreçleri tamamlamasıyla birlikte Ortodonti tedavi planlanması da gerçekleştirilmektedir. Muğla halkına hayırlı olsun” dedi.

Ortodonti Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Ebru Yurdakurban ise, Muğla’da göreve başladığı için mutlu olduğunu dile getirerek, “Bu süreçte Muğlalı ortodonti hastalarına faydalı olmayı amaçlıyoruz. Gereken tedavi prosedürlerini Üniversitemizde uygun şekilde gerçekleştireceğiz. Muğla halkına hayırlı olsun” dedi.

Dr. Ebru Yurdakurban, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur. Ortodonti uzmanlığını Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlamıştır.