1 Milyon 600 Bin Kişiye Hizmet Kapasitesine Ulaştı

Yerleşik nüfusu 1 milyon 82 bin olan Muğla, turizm sezonunda büyük bir nüfus artışı yaşıyor. Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi önemli turizm merkezlerine ev sahipliği yapan kentte, hizmetler turizm sezonu göz önünde bulundurularak planlanıyor. Bu doğrultuda, Muğla Büyükşehir Belediyesi, atıksu arıtma kapasitesini artırarak 1 milyon 600 bin kişiye hizmet verebilecek duruma getirdi. Bodrum ve Fethiye’de yeni arıtma tesisi ve kapasite artış çalışmaları yapılarak, arıtma kapasitesi artırıldı ve atıksu kaynaklı çevre kirliliği ile kötü koku sorunlarının önüne geçildi.

Günlük 187 Bin Metreküp Su Geri Kazanılıyor

Muğla genelinde 32 atıksu arıtma tesisi ve 319 bin 697 metreküp kapasite ile hizmet veren MUSKİ Genel Müdürlüğü, bu tesislerde günlük 187 bin metreküp su arıtarak doğaya kazandırıyor. Ayrıca, 30 tesiste ileri biyolojik arıtma yapılabiliyor ve bu yolla elde edilen su, yeşil alanların sulamasında kullanılıyor.

Vatandaş İznik’in yöneticilerinden memnun değil Vatandaş İznik’in yöneticilerinden memnun değil

Başkan Aras: "Muğla'nın Doğasını Korumak İçin Çalışıyoruz"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, çevreci yatırımlarla Muğla'ya hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, suyun korunması gereken en büyük değer olduğunu vurguladı. Aras, "En büyük önceliğimiz, dünya kenti olan Muğlamızın doğal güzelliklerini ve insan yaşamının kaynağı olan suyumuzu korumak. İleri biyolojik arıtma tesislerimizde atıksuyu arıtıyor ve yeşil alan sulamasında kullanıyoruz. Böylece hem suyun mavi denizlerimize zarar vermesini engelliyor hem de tasarruf sağlıyoruz. Yeni arıtma tesisi yatırımları için proje çalışmalarımız var ve kentimizin her noktasında arıtma hizmeti vermeye gayret edeceğiz. Yılın 6 ayı kentimize gelen misafirlerimizle birlikte 5 milyon nüfusa hizmet veriyoruz. Çevrenin korunması için büyük gayret sarf ediyoruz ve arıtma konusunda yeni projelerimiz bulunuyor" dedi.

Editör: Haber Merkezi