Muğla Valisi Orhan Tavlı, yeni yıl mesajı yayımladı.

Vali Tavlı, mesajında, 2020'yi geride bırakıp yeni yıla girerken, 2021'in ülke ve tüm insanlığa sağlık, mutluluk, barış, huzur ve refah getirmesi dileğinde bulundu.

2020'nin dünyanın büyük bir bölümünü etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele edilen bir yıl olduğunu ifade eden Tavlı, salgından korunmak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla büyük bir mücadele verildiğini ve mücadeleye devam edildiğini belirtti.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla'da da salgının yayılım hızı ve vaka sayısındaki artışın durdurulması için çalışmaların çok yoğun bir şekilde yürütüldüğünü bildiren Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülke ve millet olarak içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreci birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde hep birlikte atlatacağımıza ve özlem duyduğumuz sağlıklı günlere bir an önce kavuşacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bu zorlu sürecin aşılmasında devletimizin aldığı tedbirlere uyulmasının, kurallara riayet edilmesinin çok büyük önemi olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Salgınla mücadelede hep birlikte alacağımız önlemlerin, bizleri sağlıklı günlere ulaştıracağını unutmayalım. 2020 yılında ülkemizde ve ilimizde birlik beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma, saygı ve hoşgörü anlayışı içerisinde her alanda her biri ülkemizin ve ilimizin kalkınma yolculuğunda birer köşe taşı olan yatırım ve hizmetler gerçekleştirildi. 2021 yılında da ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın tüm imkanlarına sahip olan Muğla'mızı 2023 hedeflerine ulaştırmak için birlik ve beraberlik içinde daha çok çalışacak, geçmişte olduğu gibi yolumuza çıkacak tüm engelleri aşarak büyük ve güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla ve kararlılıkla yürüyeceğiz."