Muğla Postası Tarafsız Güvenilir

Şehitler için Marmaris’e pedallayacaklar

İlki 2017 yılında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Bisiklet Yol Yarışının 4.sü bu sene Ulusal düzeyde Menteşe-Marmaris arasında gerçekleştirilecek.

Şehitler için Marmaris’e pedallayacaklar
Okundu
13 Temmuz 2021 - 11:49

Yerli yabancı 250 ye yakın bisikletçinin katılacağı yarış, Menteşe Atatürk Anıtı önünden 15 Temmuz 2021 Perşembe sabah saat 09:00 da başlayarak, Marmaris 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkında sona erecek.

Kadınlarda ve Erkeklerde Yıldız A-B, Gençler, Elitler ve Masterlar olmak üzere 14 ayrı kürsünün gerçekleşeceği yarışta yarışmacılar 58 kilometrelik parkurda kıyasıya mücadele edecekler.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Menteşe-Marmaris Bisiklet Yol Yarışının ilkini 2017 de yerel düzeyde başlattıklarını belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert, “Hedefimiz 15 Temmuz hain kalkışmasının yıl dönümünde hem vatanı için canlarını seve seve feda eden Demokrasi şehitlerimizi anmak hem de 15 Temmuz gecesi  Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın sözleri ile Menteşe’den Marmaris’e akın eden vatandaşlarımızın o şanlı yürüyüşünü unutturmamaktı. Gelinen noktada yarışımızın 4.’sünü gerçekleştireceğiz. Geçen sene pandemi nedeni ile yapamamıştık. Bu sene uluslararası katılımcılarımızın da teşrifi ile daha görkemli bir yarış olacak. Her sene büyüterek, dünyaca bilinen bir yarış yapmak hedefimiz” diye konuştu.

15 Temmuz’da birbirinden önemli Spor faaliyetleri gerçekleştireceklerini belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ise, “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Bisiklet Yol yarışını bu sene bakanlık etkinlikleri kapsamında Federasyon Planlı Puanlı yol yarışı olarak gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle son derece önemli bir yarış. Organizasyona destekleri nedeni ile başta Sayın Valimiz ve Menteşe Kaymakamımız olmak üzere tüm taraflara şükranlarımı sunuyorum. Umarım, kazasız belasız keyifli bir yarış olur” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright by Atilla Taha