Geçmişten bu yana Milas’a onlarca yeşil alan, çocuk parkı, oyun alanı ve spor kompleksi kazandıran Milas Belediyesi’nin 2011 yılında yapımını tamamladığı ve hizmete sunduğu Akkent Atatürk Spor Kompleksi’ne gerçekleştirilen saldırının görüntüleri yürek burktu. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı ve sportif faaliyetlerin de gerçekleştirildiği Spor Kompleksi’nden gencinden yaşlısına onlarca yurttaş faydalanıyordu.

“BAŞKAN TOKAT: BU VANDALLIĞI EN SERT ŞEKİLDE KINIYORUM”

Konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, gerçekleştirilen bu saldırının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Başkan Tokat, “Görev süremiz boyunca tüm hemşehrilerimizi daha iyi bir Milas’a uyandırma gayretiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız doğrultusunda 2011 yılında yapımını tamamladığımız ve yurttaşlarımızın hizmetine sunduğumuz Akkent Atatürk Spor Kompleksimize kimliği belirsiz kişilerce yapılan bu saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Bu saldırıyı neden yaparlar? Pandemi döneminden dolayı kapalı olan ancak çocukların oyun alanlarına, vatandaşlarımızın severek kullandığı bir alana neden böyle bir saldırı yapılır anlamak mümkün değil. Bu vandallığı en sert şekilde kınıyorum.” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Gerçekleştirilen bu saldırının hukuken hesabını soracaklarını aktaran Başkan Tokat, “Vatandaşlarımız rahat olsun, Spor Kompleksimize gerçekleştirilen bu vandallığı detaylıca araştıracağız. Milas’lı vatandaşlarımızın ve en önemlisi çocuklarımızın faydalandığı alanları çoğaltmaya ve korumaya devam edeceğiz. Talimatlarını verdik, Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘kamu malına zarar vermekten’ suç duyurusunda bulunacağız ve sorumluların cezalandırılması noktasında olayın takipçisi olacağız.” dedi.

Civarda yaşayan vatandaşların da bu saldırıyı tepkileri sert oldu. Olayla ilgili konuşan mahalle sakinleri, “Belediyemiz, çocuklarımızın burada oyun oynaması, bizlerin spor yapabilmesi için bu alanın yapımını tamamladı. Çocuklarımız sabah kalkar kalkmaz, kahvaltılarını hemen yapıp oyun parkına koşuyorlar. Böyle bir alana neden zarar verilir, niçin böyle bir saldırı yapılır anlamak çok zor. Sorumluların hesap vermesini istiyoruz.” dedi.