Tarımsal çalışmaları yerinde incelediler

Tarımsal çalışmaları yerinde incelediler

Ekim 2019 tarihinde kurulan Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Karaova genelinde yürütülen faaliyetler hakkında, Bodrum Belediyesi meclis üyeleri  bilgilendirildi. Karaova'nın farklı noktalarında gün boyu süren bilgilendirme ziyaretlerinde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, hayata geçirilen projeler, yürütülen çalışmalar ve hayata geçirilecek projeler hakkında Bodrum Belediye...

A+A-

Ekim 2019 tarihinde kurulan Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Karaova genelinde yürütülen faaliyetler hakkında, Bodrum Belediyesi meclis üyeleri  bilgilendirildi.

 Karaova'nın farklı noktalarında gün boyu süren bilgilendirme ziyaretlerinde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, hayata geçirilen projeler, yürütülen çalışmalar ve hayata geçirilecek projeler hakkında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcıları Emel Çakaloğlu ve Önder Batmaz, meclis üyeleri ve bölge muhtarlarını bilgilendirdi.

Çömlekçi, Kemer ve Bahçeyakası Mahallelerinin kesiştiği Kavaklı Darboğaz Mevkii'ndeki tarımsal arazilerde 'Tarımsal Kümelenme Modeli' projesi hakkında bilgilendirme yapılarak başlayan ziyaretler, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından aynı bölgede kanola dikilen belediye arazisinin incelenmesiyle devam etti. Ardından sırasıyla; Çömlekçi Mahallesi'nde ata tohum karakılçık buğdayı ekimi yapılan alan, Bahçeyaka Mahallesi'nde Tarım AR-GE ve Yerel Tohum Merkezi ve son olarak Etrim'de tıbbi ve aromatik bitkiler proje alanı yerinde incelendi.

TARIM KONUSU DAHA GENİŞ KİTLELERE YAYILMALI 

Düzenlenen program hakkında bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tarım konusunun daha geniş kitlelere yayılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek şunları söyledi;

"Bugün belediye meclis üyelerimizden bir kısmı da özellikle burada yapılan çalışmaları yerinde görmek için geldiler. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında brifing veriyoruz onlara ve anlatıyoruz neler planladığımızı. Onlar da sağ olsunlar tabi ki her konuda bizlere destek oluyorlar ama tabi ki bu tarım konusunu daha geniş kitlelere yaymamız lazım. Şimdi tabi ki biliyorsunuz meclis üyelerimizde kendi bölgelerinin seçilmişleri, onlar da bunu oralarda daha fazla dillendirerek, seslendirerek daha fazla kitlelere yayabilirler ki, insanlar öğrensin Bodrum'un tarımsal potansiyeli nedir? Ve belediye olarak biz neler yapıyoruz? Halkımız daha da motive olsun, bir sinerji yaratalım ve üretime herkesi katalım istiyoruz."

"ZATEN DOĞANIN İÇERİSİNDE İNSAN, İNSANLIĞINI DAHA FAZLA HİSSEDİYOR" 

Teknolojinin faydaları kadar zararları da olduğunu dile getiren Başkan Aras sözlerini şöyle tamamladı;

"Şu anda teknoloji o kadar hayatımıza girdi ki, elimizde cep telefonu, tablet, bilgisayarın önünde sağlığımızı kaybediyoruz, dünyadan kopuyoruz, sosyal ilişkilerimiz bozuluyor ama toprakla uğraşmak, bir üretim yapmak, bir ağaç dikmek, bir bitki yetiştirmek insanın ruhuna iyi gelir. Zaten doğanın içerisinde insan, insanlığını daha fazla hissediyor. Bence işin bu boyutunu da insanlara anlatabilmemiz lazım. Sağ olsunlar meclis üyelerimizde bunun bilincindeler ve onlar da geldiler bizim yaptığımız çalışmaları izliyorlar. Onların da tabi önerileri, tavsiyeleri olacaktır. Onları da dinleyeceğiz burada."

Bu haber toplam 230 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.