Türkiye’de sporun altyapısı oluşturuluyor

Türkiye’de sporun altyapısı oluşturuluyor

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yapılan taramalardan sonra spora yatkın bulunan ve temel spor eğitimlerini tamamlayarak ara ölçümlerde uygulanan temel motorik, dayanıklılık ve koordinasyon testlerine katılan çocukların spora yönlendirilmelerinin son aşamasına Menteşe Spor Salonunda başlandı.Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Menteşe Spor Salonunda 10 Şubat tarihinde...

A+A-

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yapılan taramalardan sonra spora yatkın bulunan ve temel spor eğitimlerini tamamlayarak ara ölçümlerde uygulanan temel motorik, dayanıklılık ve koordinasyon testlerine katılan çocukların spora yönlendirilmelerinin son aşamasına Menteşe Spor Salonunda başlandı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Menteşe Spor Salonunda 10 Şubat tarihinde başlayan ölçümlere Menteşe İlçesinden 50 öğrenci katıldı. İl Müdürlüğü antrenörlerinin yaptırmış oldukları ölçümler Şubat ayı içinde tüm ilçelerde yapılacak. Muğla genelinde 450 öğrencinin katılacağı yetenek tarama ölçümleri sonunda öğrenciler yeteneklerine göre spor branşlarına yönlendirilecekler.

Menteşe Spor Salonunda yapılan son ölçümlere Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu ziyaret ettiler ve ölçümler hakkında antrenörlerden bilgi aldılar.

TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİNİN AMACI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünü yerleştirmek, spora başlama yaşında bulunan çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır.

“AMACIMIZ SPORU GENİŞ KİTLELERE YAYMAK, SPOR KÜLTÜRÜNÜ YERLEŞTİREREK ÇOCUKLARIMIZA SPORU SEVDİRMEK”

Salgın nedeniyle ertelenen denge ve reaksiyon testleri için bir açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak, spor kültürünü yerleştirerek çocuklarımıza sporu sevdirmek ve ölçümler sonucunda çocukların yeteneklerine göre spor branşlarına yönlendirmek ve böylelikle Türkiye’de Sporun altyapısını oluşturmak. Biz pandemi döneminde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasında çocuklarımızı aileleriyle birlikte spor yapmaya teşvik ettik. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden yaptığımız canlı yayınlara öğrencilerimiz ile aileleri yoğun bir şekilde katılım gösterdiler. Şimdide Covid-19 kurallarına uyularak çocuklarımızın son ölçümlerini yapmaya başladık. Şubat ayı boyunca İlimiz genelinde toplam 450 öğrencinin son ölçümlerini yapacağız. Ben bu vesileyle gençlerimize sporsuz kalmayın, sağlıklı kalın diyor, bu pandemi döneminde evde kalın hareketsiz kalmayın diyorum” dedi.

Bu haber toplam 200 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.