Üniversite Evi’nde Muğla kitapları

Üniversite Evi’nde Muğla kitapları

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne (MSKÜ) bağlı Üniversite Evi’ nde (Kültür ve Sanat Evi) bir bölüm, Muğla’ya ilişkin kitaplara ayrıldığının bilgisi paylaşıldı.Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yazılı gönderilen açıklamada; “MSKÜ Üniversite Evi, 2014 yılında Üniversite ile şehir arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla hayırsever bir aile tarafından Üniversitemiz’ e bağışlandı.” denildi....

A+A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne (MSKÜ) bağlı Üniversite Evi’ nde (Kültür ve Sanat Evi) bir bölüm, Muğla’ya ilişkin kitaplara ayrıldığının bilgisi paylaşıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yazılı gönderilen açıklamada; “MSKÜ Üniversite Evi, 2014 yılında Üniversite ile şehir arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla hayırsever bir aile tarafından Üniversitemiz’ e bağışlandı.” denildi.  

Bağışlanan Evi’ n, “Kültür ve Sanat Evi” olarak kullanılmaya başlandığının bilgisine de yer verilen yazılı açıklamada ayrıca;

“Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan mekânda, artık ilimizi anlatan kitapların sergilendiği bir bölüm de yer alıyor. Okuyucuların ve araştırmacıların hizmetine sunulan bu kitaplar, bugüne değin Muğla’nın kültürel mirası ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalara da destek olacak.

Üniversite Evi’nde yıl boyu düzenlenen etkinliklerle, ilimiz ve Üniversitemiz arasındaki kültürel alışverişin arttırılması hedefleniyor. Aynı zamanda Üniversite Evi, ilimizi ve bölgemizi ilgilendiren sorunların akademik ve entelektüel bir platformda ele alınmasını ve çözüm yollarının araştırılmasını sağlayacak.” şeklinde bir anlatıma yer verildi.

Bu haber toplam 232 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.