Yoğun Bakım Doktorlarından eğitime anlamlı destek

Yoğun Bakım Doktorlarından eğitime anlamlı destek

Sinem KarakayaMuğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Coronavirüsle mücadelede eden doktorlardan uzaktan eğitime anlamlı destek verildi.  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi yoğun bakımda görev yapan uzman hekimler tarafından, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Sınırsız Eğitim Projesine tablet desteği verildi.  Uzaktan eğitime erişimde güçlük çeken öğrencilerin eğitim ihtiyacını karşılamak için tabletler...

A+A-

Sinem Karakaya

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Coronavirüsle mücadelede eden doktorlardan uzaktan eğitime anlamlı destek verildi.  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi yoğun bakımda görev yapan uzman hekimler tarafından, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Sınırsız Eğitim Projesine tablet desteği verildi.  

Uzaktan eğitime erişimde güçlük çeken öğrencilerin eğitim ihtiyacını karşılamak için tabletler İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Dr. Öğretim Üyesi Melike Korkmaz Toker tarafından verildi. İhtiyaç sahibi 12 öğrenciye tabletleri hediye edildi.

Tablet hediye edilen öğrencinin velisi Mustafa Horoz, torunlarına kendisinin baktığını ifade ederek “Devletimize, milletimize çok teşekkür ediyorum.  Bilhassa doktorlarımız, bizler için gece gündüz çalışıyorlar, onlara binlerce kez teşekkür ederim” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Covid-19 sürecinde yoğun bakımda nöbet tutarak, en kritik hassas noktalarda hizmet ederek, insanüstü çabalarıyla öne çıkan, fedakâr ve özverili sağlık çalışanı doktorlarımızın eğitime verdiği destek, inanın bizleri çok duygulandırdı, çok mutlu etti. Biz sağlık çalışanlarımız için ne yapabiliriz, diye düşünürken sadece dua etmekle yetiniyoruz. Sağlık çalışanlarımız Müdürlüğümüz koordinesinde yürüttüğümüz ‘Sınırsız Eğitim Projesi’ ne çok büyük ve anlamlı bir destek vermiş oldular” dedi.

Töre, “Doktorlarımızın bize göndermiş olduğu tabletlerimizi, çocuklarımıza teslim ettik. Onların gözlerindeki ışıltıyı, yüzlerindeki tebessümü görmek inanın her şeye değer. Başhekimimiz başta olmak üzere tüm ekibine, bize sunduğu anlamlı katkılardan dolayı Muğla Milli Eğitim camiası adına, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Covid-19’la mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız” şeklinde konuştu.

Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Melike Korkmaz Toker ise“Sınırsız Eğitim Projesi ile ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmamızı sağladığınız için biz de size çok teşekkür ediyoruz.  Umarım bu zor günlerde çocuklarımıza bir nefes oluruz. Bu tabletlerle, uzaktan eğitimlerini başarıyla sürdürmelerine vesile olabilirsek ne mutlu bize”  şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 292 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.