Kobiler’ e destek var

Kobiler’ e destek var

KOBİ'lerin başta maaş ve kira ödemeleri olmak üzere temel maliyetlerinin karşılanması için nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere 48 ay vadeyle ve yüzde 11.5 faiz oranıyla 100 bin TL'le kadar nakit desteği sağlanacak.Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) tarafından yazılı olarak duyurulan nakit desteği; “Küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ) 48 aya kadar vadeli, yıllık yüzde 11.5 faizli, 100 bin liraya kadar nakit desteği sağlayan paket açıklandı....

A+A-

KOBİ'lerin başta maaş ve kira ödemeleri olmak üzere temel maliyetlerinin karşılanması için nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere 48 ay vadeyle ve yüzde 11.5 faiz oranıyla 100 bin TL'le kadar nakit desteği sağlanacak.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) tarafından yazılı olarak duyurulan nakit desteği; “Küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ) 48 aya kadar vadeli, yıllık yüzde 11.5 faizli, 100 bin liraya kadar nakit desteği sağlayan paket açıklandı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından yapılan ortak açıklamayla duyurulan destek paketi ile KOBİ'lerin başta maaş ve kira ödemeleri olmak üzere, temel maliyetlerinin giderilmesi için nakit ihtiyaçları karşılanacak.” şeklinde açıklandı.

Yazılı yapılan duyuruya göre, Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı olarak 48 aya kadar vadeyle yıllık yüzde 11.5 faiz oranıyla kullandırılacak krediden cirosu 3 milyon TL'ye kadar olan firmalar yararlanabilecek. 1 milyon TL'nin altında cirosu olan işletmelere 50 bin TL'ye kadar kredi verilebilecek. Cirosu 1 milyon TL ile 3 milyon TL arasında olan işletmelere ise en çok 100 bin TL kredi verilebilecek.

Söz konusu krediden yararlanan işletmeler, kredi limitlerinin en çok yüzde 10' unu nakit olarak serbest kullanımda tutabilecekler. Kredinin yüzde 90'lık kısmını ise işletme giderlerinin finansmanı amacıyla üçüncü kişilere ve satıcılara havale - EFT ve kurumsal kart üzerinden ödemeleri gerekecek.

TOBB İLETTİ, DESTEK VERİLDİ

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’ in, pandemi sürecinde KOBİ'lerin başta maaş ve kira ödemelerini karşılamak için acil nakit desteğine ihtiyaç duyduğunu söylediği yazılı açıklamada, “Üyelerimizden odamıza ve TOBB üyesi diğer oda ve borsalara gelen talepler, internet ortamında yapılan toplantılarda üst kuruluşumuz olan TOBB'a iletilmişti. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu bu talebi ilgili Bakanlıklar’ a iletmiş ve bu doğrultuda görüşmeler yapmıştı. Sonuçta KOBİ'lerin başta maaş ve kira ödemeleriyle ilgili acil olarak duydukları nakit desteğini sağlamak amacıyla, 48 ay vadeli, yüzde 11.5 faizli kredi desteği sağlandı. Bu desteğin sağlanmasındaki çabası nedeniyle TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu' na ve Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak'a teşekkür ediyoruz" dediğinin bilgisi de yer aldı.

Bu haber toplam 251 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.