Neval Çolak Arslan

Soğuk havalarda barınacak yer ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yardımına Muğla Ülkü Ocakları yetişti.

“Soğuk Kış Günleri İçin Hayvan Barınağı” projesi ile güzel bir kampanyaya imza atan Muğla Ülkü Ocakları Muğla Genelinde İlçe teşkilatları ile birlikte 250 barınakla, sokak hayvanlarını yuvalarıyla buluşturdu.

Muğla Ülkü Ocakları Sosyal Faaliyet Birimi, sokakta kalan hayvanlar için barınaklar yaparak, içlerindeki mamalarla birlikte Muğla ve ilçelerinin muhtelif yerlerine yerleştirdi.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Bardakçı başlattıkları bu projenin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, Muğla Ülkü Ocakları olarak bu soğuk kış aylarında sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Bardakçı, “Projenin hayata geçmesinde öncülük ederek desteklerini esirgemeyen İl Başkanı Burak Demirele ve süreçte emeği geçen herkese çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Projenin bir günlük değil sürdürülebilir olması noktasında çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“250 BARINAĞI MİNİK DOSTLARIMIZA TESLİM ETTİK”

“Duyarlı olduğumuz kadar yararlı olabiliriz” diyen Ülkü Ocakları İl Başkanı Burak Demirel ise yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Muğla Ülkü Ocakları olarak; Gün geçtikçe soğuyan hava şartlarında barınacak yer ve yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarımızın barınak ve mama ihtiyaçlarını karşıladık. Muğla genelinde toplam 250 adet barınak hazırlayarak minik dostlarımıza barınaklarımızı teslim ettik. Bizler istiyoruz ki sadece biz değil bölgedeki vatandaşlarımızda bizim gözümüzden kaçan mahalle ve sokaklarda sokak hayvanlarımızın hayatını kolaylaştırmaya; onlar için sıcak bir barınak ve yiyecek sağlamaya destek olsunlar. Bizler şehir hayatının getirdiği koşuşturmacalar içerisinde minik dostlarımızı unuttuğumuz bu modern dünyada hayvanseverlik hassasiyetini yaşatmayı kendimize görev edindik. Süreci hassas bir şekilde yürüten İl Başkan yardımcımız Mustafa Bardakçı’ya ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler yaratılanı, yaratandan ötürü sevenleriz. İslamiyet dini, hiçbir canlıyı ayırmadan merhamet etmeyi, acımayı ve yardım etmeyi emir buyurmuştur. Bizler de bu düsturda, şu soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına barınacak yer bulmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bu insanlık meselesidir. Sessiz oldukları için ihtiyaç ve şikayetlerini dile getiremeyenleri unutmak, anlamamazlıktan gelmek veya görmezden gelmek vicdani boyutu düşündürmektedir. Muğla’ya yakışan huzurlu bir ortamdır ve bu ortamda sadece insanlarla değil hayvanlarla, bitkilerle, tüm doğayla huzurdur. Tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki; “Muğla Ülkü Ocakları olarak eğitim, kültür, spor gibi alanlarda olduğu gibi sosyal alanlarda da faaliyetlerimizi sürdürmeye devam etmekteyiz. Ülkü Ocakları ve Ülkücüler; devletin, milletin, milli ve manevi değerlerimizin, çevremizin hayrına olan her türlü projenin uygulayıcısı ve destekçisi olacaktır. Halkımızdan ricamız; Muğla’mızın çeşitli alanlarına yerleştirdiğimiz bu barınaklara zarar verilmesini ve tahrip edilmesini engellemeleridir. Biliyoruz ki; Muğlalı hemşerilerimiz hayvan severdir, sokak hayvanları konusunda çok duyarlıdır.”