SAADET PARTİSİ MENTEŞE: “ÖĞRETMENLERİMİZ YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA BİR YAŞAMA MECBUR BIRAKILMAKTADIR"

SAADET PARTİSİ MENTEŞE: “ÖĞRETMENLERİMİZ YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA BİR YAŞAMA MECBUR BIRAKILMAKTADIR"

Muğla'nın Menteşe ilçesi Sınırsızlık Meydanı’nda Saadet Partisi Menteşe İlçe Başkanlığı'nca eğitim ve öğretimdeki sorunlara ilişkin yapılan basın açıklamasında, "Bu millet her daim eğitime eğitimciye ve eğitilmişlerine büyük önem vermiş bir toplumdur. Hal böyle iken bugün öğretmenlerimiz atanamamakta atanan öğretmenlerimiz geçinememekte barınamamakta ve yoksulluk sınırının altında bir yaşama mecbur bırakılmaktadır" ifadelerine yer verildi.

A+A-

Saadet Partisi Menteşe İlçe Başkanlığı'nca Menteşe Sınırsızlık Meydanı’nda eğitim ve öğretimdeki sorunlara ilişkin basın açıklaması yapıldı.

“SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK GİBİ UYGULAMALARLA EMEKLERİ SÖMÜRÜLMEKTEDİR”

Saadet Partisi Menteşe İlçe Başkanı Fatih Kocabıyık, "Eğitim Öğretim bu topraklarda daima milli bir mesele olmuş insan yetiştirmenin önemini her daim bu millet en önde tutarak kurucu değer olarak işe koşmuştur.   Bağımsızlık Savaşının en bunalımlı günlerinde, düşman kuvvetlerinin kesin sonuca ulaşmak hayaliyle baskılarını arttırdıkları, Ordumuzun Sakarya'ya kadar çekilmesine yol açan Kütahya-Eskişehir yöresindeki Yunan saldırısının tehlikeli şekilde geliştiği günlerde, 16 Temmuz 1921'de, Ankara'da 'Maarif Kongresi' toplanmıştır. Atatürk cephedeki şartların ağırlığına rağmen, bu Kongrenin ertelenmesine razı olmamış, hatta Kongrenin açış konuşmasını kendisi yapmıştır. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fetih ettiğinde önemsediği ilk şeylerden birisi oradaki eğitimciler ve eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi olmuştur.

Bu millet her daim eğitime eğitimciye ve eğitilmişlerine büyük önem vermiş bir toplumdur. Hal böyle iken bugün öğretmenlerimiz atanamamakta atanan öğretmenlerimiz geçinememekte barınamamakta ve yoksulluk sınırının altında bir yaşama mecbur bırakılmaktadır. Öğretmenlerimizin ücretli öğretmenlik, sözleşmeli öğretmenlik gibi uygulamalarla emekleri sömürülmektedir. Eğer bugün bizler ülkemizi büyütmek geliştirmek ve yeniden büyük Türkiye idealini sağlamak istiyor isek eğitime büyük önem vermeli okullarımızı mutlu öğrenci ve öğretmenlerle doldurmalıyız zira kalkınmanın adaletin en başat unsuru budur Dünyadaki tüm kalkınmış toplumlar bunu tesis eden milletlerdir.

Gelinen noktada sayın yetkililerden öğretmenlerimize iadeyi itibar yapılmasını kendilerine verilen sözlerin tutulmasını istiyor memleketimizin yarınları adına eğitimdeki tüm sorunların çözülmesini talep ediyoruz. Şimdiden tüm Kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü Saadet Partisi olarak kutlar daima haklarının yanında olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.

Bu haber toplam 116 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.