Görkem Çağlar ÇELEBİ

Görkem Çağlar ÇELEBİ

SEVGİYE ENGEL YOK

A+A-

  10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında, Muğla Engelliler Derneği himayesinde düzenlenen etkinliklere katıldım. Bu etkinlik 10 Mayıstaki  yürüyüşle başladı, sevgiye engel yok sloganı eşliğinde devam etti.Bu yürüyüşe Muğla basını büyük ilgi gösterdi. Yürüyüşün sonunda sivil toplum kuruluşları ve dernekler günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yaptılar.

Daha sonra Gençlik spor merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte ise, engelli bireyler çeşitli konularda aktivitelerde bulundular. Muğla Engelliler Derneğinde düzenlenen etkinlikte de siyasetçiler ve bürokratlar bizleri yalnız bırakmadı.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyaka’da düzenlenen Uçurtma Şenliğine katıldım, bende kendi Uçurtmamı gökyüzüyle buluşturma şansını yakaladım. Engelsiz Uçurtma Şenliğine herkes kadar benimde ihtiyacım varmış demek ki, ruhumun özgürleştiğini hissettim. Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde düzenlenen geleneksel asker eğlencesi yapıldı. Zaman zaman duygusal anlarında yaşandığı eğlencede bir günlük temsili askerlik yapacak engelsiz yaşam mimarı kardeşlerime kınalar yakıldı. Engelli bireyler aileleri ile beraber gönüllerince eğlendiler. Ertesi günü temsili askerlik kapsamına alınan kardeşlerimizi tebrik ederek evlerimize dağıldık.

     Önemli olan sadece 10-16 Mayıs Engelliler haftası  veya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü değil, her zaman hatırlanmaktır. Günümüzde maalesef bu özel günlerin dışında pek hatırlanamıyoruz.

      Unutmayalım ki, tohum toprağa, engelli topluma emanettir bu emanete her zaman sahip çıkalım.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar