Annem ve babamla beraber, havaların çok sıcak olduğu bu günlerde serinlemek, temiz hava almak amacıyla daha önce hiç görmediğim Menteşe Belediyesi tarafından işletilen Kızıldağ Mesire Alanına gittik.

Orada karşılaştığımız manzara, bizleri büyüledi kendine hayran bıraktı. Kentin doğallığında önemli bir yere sahip olan Kızıldağ Mesire alanında kimi vatandaşlar piknik yapıyor, kimi vatandaşlarda sohbet edip günün yorgunluğunu atıyor, güzel havanın tadını çıkarıyor, çocuklarda oyun parkurunda oynamanın keyfini çıkarıyor.

Mesire Alanından etrafa baktığımda Muğla’nın ayaklar altında olduğunu görüyorum. Keza çam ağaçlarının arasında olması, temiz havası, içimize huzur veren bir ortamı sunuyor.

Muğla’da ve yakın yerlerde oturanlar için harika bir dinlenme yeri. Bu bakımdan herkese tavsiye ederim. İşletme hizmet olarak iyi niyetli personeller tarafından işletilse de, çok kısıtlı imkanlarda çalıştıkları görülüyor.

Buraya kadar gayet güzel, ama gelin görün ki: o harika Kızıldağ Mesire Alanı sağlam vatandaşlar için yapılmış, engelli birey veya bireyler unutulmuş veya düşünülmemiş.

Halbuki hayatın gerçeği olarak hayatın içinde bütün paydaşların yer aldığı bir ortam sunulmalıydı. Merdivenlere ilaveten engelli rampası ve hizmetlerden herkesin eşit şekilde yararlanması sağlanmalıydı. Unutmayın bizler sizlerle varız.