Görkem Çağlar ÇELEBİ

Görkem Çağlar ÇELEBİ

TEKNOLOJİNİN İNSAN HAYATI ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

A+A-

Sevgili okuyucularım bir arkadaşımla telefonda konuşurken teknolojinin insan hayatı üzerindeki etkisinden bahsettik Akıllı telefon ve sosyal medya insanların hayatını bir sarmaşık misali sarmıştı Sohbet etmek bir hayli azalmıştı etrafımdaki genç nesil çocukların elinden akıllı telefon hiç düşmüyordu.

Sohbet etmek için evden çıkıyorlar üç dört arkadaş bir araya geliyorlar ama sohbetin başı da sonu da sosyal medya ile başlayıp sosyal medya ile bitiyordu.

Gözlerini ayıramıyorlardı telefondan bütün dünyaları ondan ibaretti şimdi insan sormadan edemiyor bu gençlik nereye gidiyor?

Aslında bu konuda bir nevi engeldir ne engeli derseniz iletişim engeli hayat sadece sosyal medyayla mı sınırlıdır akıp giden zamana hiç üzülmüyor canınız sıkılmıyor mu?

Canım kardeşlerim genç arkadaşlarım bu hayatta bir kere dünyaya geliyoruz teknolojiye kendinizi kaptırmayın unutmayın ki dışarıda da sizi bekleyen bir yaşam var bu hayatın tekrarı yok.

Bu satırların yazarı olarak niyetim sizleri yani genç arkadaşlarımı üzmek hayatınıza müdahale etmek değil yanlış anlamayın bilgisayar başında zaman geçirmek yerine kitap okuyun basketbol oynayın ama gençliğinizle oynamayın.

Çocukluğunu yaşayamadan hayata atılan bir birey olarak ne zaman sokakta oynayan bir çocuk görsem içim cız eder yüreğimde fırtınalar kopar ne yapalım kısmet böyleymiş hayatımdan memnunum.

Esen kalın sevgiyle kalın

Mutluluk hanenizden eksik olmasın inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar