Seçime kaldı,10 gün.

CUMHURİYETİMİZİN İKİNCİ YÜZYILDA YİNE BİR KEMAL İLE ŞAHA KALKMAMIZ AN MESELESİ.

Bir öğretmenimin, unutamadığım bir sözü vardır. “İNANIN BU ÜLKEDE, MUSTAFA KEMALLER, TÜKENMEZ” diye, O söz şuanda sanki yaşanmaktadır.

Anket sonuçlarına göre “MİLLET” ittifakının adayı KEMAL KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANLIĞI Seçimini kazanmaktadır.

KEMAL KILÇDAROĞLUNUN bazı söylemleri şöyledir; Türkiye’nin ihtiyacı tek adam yönetimi ya da evetçiler-hayırcılar diye ayrışmak değil; tek yürek olup, adaletli bir gelecek inşa etmektir. Hiçbir ailede yoksulluk sınırının altında gelire izin vermeyeceğiz. Her ailenin asgari gelir güvencesi olacak. Gençler en büyük şikâyetinizin torpil olduğunu biliyorum. Ama size sözüm söz devlette liyakati sağlayacağız. Sözlü sınavı kaldıracağız. KPSS’den ne aldıysanız atamanızı yapacağız. Aşınız olacak, işiniz olacak. Çalışmanız için her türlü çabayı göstereceğiz. Sizin hayalleriniz Bay Kemal’in hedefi olacak.

BAY KEMAL SÖYLEMİ

CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI ve Şuan ki CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU’NU kendi tarzı ile ti’ ye almaya, küçümsemeye, dalga geçmeye çalışmaktadır. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. KILIÇDAROĞLU ve ona destek veren seçmeni de bu söylemi benimsedi ve hem kendisi, hem de seçmeni bunu kullanmaya başladı. Kısacası bu silahı RECEP TAYYİP ERDOĞANIN elinden almış oldu. Ona Karşı kullanmaktadır.

Halkın BAY KEMALİ olan, Kemal KILIÇDAROĞLU her geçen daha da, destek alarak CUMHURBAŞKANLIĞINA Doğru yürümektedir.

Neden BAY KEMAL?

Eğitimi yeterli, mevcut Cumhurbaşkanından daha iyi eğitim aldığı ortadadır.

Devlet yönetimini, biliyor. Ömrü siyasette ve Bürokraside geçmiş, bir DEVLET adamıdır.

Herhangi bir yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık iddiaları yoktur. Rakipleri zenginlik ve lüks yaşamdan ödün vermeden sanki Arap emirleri gibi yaşarken. O mütevazı bir apartman dairesinde oturmaktadır. Kendisi gibi çocukları da mütevazı bir hayat sürmektedirler. Oğlu bedelli değil, normal vatandaş gibi askerlik yapmıştır.

Birleştirici bir unsurdur. Yıllarca birbiriyle kavgalı, Ülkücüleri, Solcuları, Kemalistleri, muhafazakârları aynı masaya oturtmayı ve ittifak kurmayı başarmıştır. Helalleşmek, Uzlaşmak, Kucaklaşmak için büyük çaba göstermektedir.

Ben asla demiyor, Mesela ben “EKONOMİSTİM” DEMEDİ. Kendi uzman kadrosunu, kurarak liyakat usulü hareket ederek Ülke ekonomisini düzeltmeyi hedeflemektedir. Tüm bunları gören Halk BAY KEMAL demektedir.

O yüzden Halkın Nabzı BAY KEMAL diye atmaktadır, benden söylemesi.

Kendi ağzından söylediği gibi;

“BEN KEMAL GELİYORUM”