ÖMER KIRLI

ÖMER KIRLI

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR MUĞLA GELİŞİYOR

A+A-

Deprem Hepimizi Sarstı, Nice Canımızı enkaz altında yitirdik. Yediğimiz yemekten, uyuduğumuz zamandan, ısındığımız vakitlerden Pişmanlık Duymaktayız. Nedeni, Depremde canlarımız yitip giderken, biz burada bunları yapıyoruz diye. Vicdanımız sızlıyor, kalbîmiz sıkışıyor.

Muğla olarak her şeyimizle depremzede ki kardeşlerimizin, yanındayız. Başta Muğla Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, tüm belediyelerimiz afet bölgesinde canla başla çalışmaktadır. Birçok canımızı, enkaz altından çıkarıp, hayata geri döndürmeyi başarmışlardır.

İlk günden bu yana büyükşehir belediye başkanı Osman gürün ve orada bulunan vekillerimiz, Vatandaşlarımızın yaralarını bir nevi sarmaya çalışmaktadırlar.

Büyükşehir tüm imkanları ile sahada canla başla mücadele veriyor. Türkiye’de sayılı kurumlarda olan simsik akustik dinleme cihazı ile hatayda 28 kişiyi enkaz altından kurtarmayı başarmışlardır. Türkiye’de her kurumda olmayan, bu cihazın Muğla büyükşehrin Envanterinde olması büyük bir başarıdır. Bu ileri görüşlülük diyebileceğiz, Bir durumdur. Böyle afet durumlarında teknolojinin önemini, hepimiz gözlerimizle görmekteyiz.

Muskiden 40 personel ile arama kurtarma çalışmalarına, katılan Büyükşehir. Hem başkanıyla hem de çalışanlarıyla birçok kesimin takdirini kazanmışlardır.

Deprem bölgesine giden yardımları toplama, merkezinde Bulunan personel çok samimi ve sıcakkanlı, özverili çalışarak halk ile iç içe mücadele vererek bizlere, bugünlerde birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu göstermektedirler.

Başkan Osman gürün hatayda basına önemli konularda bilgiler verdi. Muğla büyükşehir ve ilçe belediyelerinin deprem bölgesine çok önemli katkıda bulunduğunu dile getiren, Başkan. Deprem vergilerinin fiiliyata, dönüşmediğini, burada afadın mı yoksa, Belediyelerin mi ön planda olması gerektiğinin altınıda kalın bir çizgiyle çizmiştir. Bölgede afadın koordinasyon eksikliğine de dikkat çeken, Osman Gürün. Burada belediyeler olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. İnşallah bir daha böyle bir afet yaşamak durumunda kalmayız diyerekte, tüm depremzede kardeşlerimizin yanında olduğunu dile getirdi.

Zaman siyaset zamanı değil, evet ama durmadan TV’lerde bazı medya mensupları, ortamı gerici ve kırıcı konuşabilmekteler. Ahbap, afaddan daha aktif çalışmakta. Haluk levent bu hususta üzerine düşeni gereğinden fazla yapmaktadır. Siyaset yüzünden sizin yardımınız, bizim yardımımız olayına dönen bu faaliyetler zaten gergin ortamı daha da germektedir. Devlet elinden geleni yapmaya çalışmaktadır, âmâ bu yapılanlar yetersiz, gelmektedir. Artık bu depremden sonra gerekenler yapılır, bundan ders çıkarılır ve bir daha bu acı günleri tekrar yaşamak zorunda kalmayız.

Bu felaketi nasıl birlik içerisinde atlatırız, onun hesabı yapılmalı. O bunu dedi, şu bunu dediden Ziyade, tek yürek olarak bugünlerinde üstesinden gelebiliriz.

GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR…

Önceki ve Sonraki Yazılar