Görkem Çağlar ÇELEBİ

Görkem Çağlar ÇELEBİ

HAYVANLARI SEVMEYEN İNSANLARI SEVEMEZ

A+A-

Sevgili okuyucularım akülü arabamla yolda giderken arkadaşımın evinde çok sevimli bir köpek ile karşılaştım beni görünce yanıma geldi sevdim sarıldım arkadaşımla da sohbet ettikten sonra yanından ayrıldım.

Ama bu kısa tanışma faslı bununla da bitmedi arkadaşımın evinden ayrılan sevimli dostumuz beni buldu bir daha ayrılmamak üzere arkadaşlığımız başladı şimdi çarşıya pazara her yere beraber gidiyoruz adını da Kezban koydum sevginin, arkadaşlığın ne kadar önemli olduğunu ben ondan öğrendim.

Uzun lafın kısası hayvanları sevmeyen insanları sevemez değerli dostlar hayvanlar bizim can dostlarımız dünyayı paylaşıyoruz onlarla beraber sizi bilmem ama benim evladım gibi oldu.

Sabahleyin asansör ile aşağıya indiğim zaman beni karşılamaya geliyor yüzüne bakınca bile insanın içini bir huzur kaplıyor çok seviyorum onu iyi ki tanımışım bir arkadaşım bana şunu söyledi Çağlar bu köpek sana  Allah’ın bir hediyesi yanından ayırma hayatımı değiştirdi ailemin yeni üyesi haline geldi.

Dün akşam parkta otururken şunu gördüm parka gelen insanların bile yanlarında köpeği vardı insanlar hayvanlarda adeta mutluluğu bulmuşlardı cılız bir lamba ışığı misali sönüp giden yaşam sevinci tekrar geri gelmişti.

Yazımın başlığında da yazdığım gibi hayvanları sevmeyen insanları sevemez sevimli dostlarımıza iyi bakalım onlar Allah’ın sessiz kulları şiddet uygulamayı bir kenara bırakıp onlara sevgimizi göstermeliyiz iyi ki varsın güzel kızım Kezban.

Önceki ve Sonraki Yazılar