Muğla’da bitmeyen yol telaşı yıllar geçse de bitmiyor. Yollar yapılıyor, bozuluyor tekrar yapılıyor. İl ve ilçe belediyeleri hep yol yapıyor. Yapıyor madem neden geri bozuyor. 10-15 kere yapılan bir yol güzergâhı biliyorum ve bir de beklide 5-6 yıldır bitmeyen bir yol daha biliyorum.

Kışın yol yapımı olmamalı bence hele böyle bir iklime sahip şehirde. Kışın don oluyor, dolu oluyor, yağmur oluyor hem belediye işçileri zorluk çekiyor hem de bizler zorluk çekiyoruz.

Muğla yol yönünden bahtı kara bir şehir. Bu olayda ya yönetimle alakalı ya da yapanlarla alakalı. Buna da bu yazıyı okuyanlar karar versin.

Diyeceğim o ki, Muğla güzelleşsin ama zamanlı güzelleşsin. Karda kışta yol yapılmaz. Şimdi diyeceksiniz ki yazın da yol yapılmaz herkes yollarda ama emin olun ki kış mevsiminden iyidir.

İnsanlar bezdi artık.

Güzel yollar bozuluyor tekrar yapılmak için ama bozuk yollar ne görülüyor ne elleniyor. Güzel yolları bozup tekrarlamaktansa köylerde ki yolları ya da gerçekten bozuk olan yolları yapsalar. Yıllardır çözülmeyen bu durum umarım tez zamanda düzelir.