Merhaba sevgili okurlarım. Benim adım Beren. Menteşe İMKB İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisiyim. Muğla Postası gazetesinde köşe yazısı yazmak benim için harika bir deneyim olacak. İlk bu teklifi duyduğum zaman hem çok şaşırdım hem de çok mutlu oldum. Bu teklifi kabul etmemin sebebi biz çocukların her işi başarabileceğimizi kanıtlamaktır.

Gazeteye yazacak olduğum ilk köşe yazımda sizlerle paylaşmak istediğim konu tabi ki pandemi sürecinde yaşadığımız zorluklar. Benim gibi sizlerin de uzaktan eğitim sürecinde zorlandığınızı biliyorum.Bu zorlukları hepimiz ailemizin ve öğretmenlerimizin destekleri ile atlatıyoruz. Sırası gelmişken sevgili öğretmenim Erhan Kaya’ya destekleri ve emekleri için çok teşekkür ederim.

Uzaktan eğitimde hepimiz bilgisayar ve telefon ekranlarının karşısında kalmaktan çok fazla radyasyona maruz kaldık. Evlerimizin içinde hareketlerimiz kısıtlandı. Hepimizin enerjisi çok fazla biliyorum.Hepimiz doğa ile iç içe olmalıyız. Ailemiz ve arkadaşlarımız ile birlikte zaman geçirmeli , bol bol parklarda bahçelerde oyunlar oynamalıyız. Kendimize zaman ayırma vakti geldi. Şimdiden planlarınızı yapın. Kiminle, nerede, ne yapmak isterseniz ve en önemlisi nasıl mutlu olacaksanız hiç zaman kaybetmeyin.

Tanışma içerikli ilk yazımın sonuna geldik. Sizlerden beni takip etmenizi, güncel konularla ilgili düşüncelerinizi  bildirmenizi isterim. Hep birlikte kendi dünyamızı buradan yansıtalım. “MUĞLA ÇOCUK DÜNYASI”na hoşgeldiniz.  Hoşçakalın.