Menteşe ilçesi Bayır Mahallesi,sokakları birbirine paralel ve bu sokakları belirli aralıklarla caddelerle kesilmiş, Muğla ilinin nadide yerleşim yerlerinden biridir.

Düz bir arazide kurulması, yollarının yeterli genişlikte olması, Yatağan Muğla karayoluna yakın olması, bu yerleşim yerine talebi arttırmış, akabinde hızlı bir nüfus artışı yaşamış, hala da yaşamaktadır. Böylesine nüfus artışı beraberinde araç trafiğini de arttırmaktadır.

Trafiğin dizaynı için her kavşağa dur levhalarından konulmasına rağmen,kaldırımlarda bulunan ağaçlar nedeniyle bazı kavşaklardaki dur levhalarının sürücüler tarafından görülmesi zor olmakta yada göremediği durumlarda direkt karşıya geçtiklerinden kaza riski oluşturmaktadır. Bütün kavşaklarda benzer durum mevcut olsa da en büyük tehlike Zeybek caddesi ile Altınkaya caddesinin kesişme noktasındaki kavşakta yaşanmaktadır.

Gerekçesi ise Zeybek caddesinin ticaret merkezine ve küçük sanayi sitesine ulaşım sağlayan yol olması . Bu yolun işyeri merkezine açılması nedeniyle her türlü araç geçişi bu güzergah üzerinden sağlandığından, yoğun araç Trafiği oluşmakta ve maalesef istenmeyenTrafik kazaları yaşanmaktadır. Son zamanlarda bu kazalar daha sık yaşanır hale gelmiştir. Temennimiz hem can,hem de mal kaybının yaşanmamasıdır.

Bunların önlenmesi için naçizane fikrim bu kavşağın ışıklandırılması veya okul bölgesinde yapılmış olan şişirilmiş kasislerden yapılması şeklindedir.

Yapılabildiği takdirde sürücülerin bu kavşağa geldiklerinde mutlaka durmaları sağlanacak, muhtemel kazaların da önüne geçilecektir.

İlgililerin duyarlılığına sığınarak, bu konu hakkında çözüm üreteceklerine inanıyorum.

Sevgiyle kalın...